Nasze projekty
Aneta Liberacka

Straszna książka i droga powrotna do domu

“Życie to szukanie drogi powrotnej do domu, do raju”. Od nas zależy, czy ją znajdziemy. Jednak sami raczej sobie nie poradzimy, potrzebujemy przewodnika

Reklama

Przewodnikiem jest Biblia, przewodnikami są Jej bohaterowie, przewodnikami są Jej autorzy, przewodnikami są także ludzie, którzy pomagają nam odczytać zawarte w Biblii Słowo, odczytać znaki, zrozumieć drogowskazy, byśmy mogli coraz bardziej zbliżać się do domu.

Biblia posiada taką właściwość, że ilekroć się ją czyta, za każdym razem ma się wrażenie, że czytamy coś nowego. Czasem po zakończonej lekturze jakiejś książki, po obejrzeniu filmu, mamy takie poczucie smutku, że to już koniec, że coś już przeczytaliśmy, że jakiś film już obejrzeliśmy. Co się raz zobaczyło, nie da się „odzobaczyć” a my jesteśmy tak zachwyceni, że chcielibyśmy obejrzeć to raz jeszcze po raz pierwszy.

Jedyną Książką na świecie, którą za każdym razem można czytać, jakby się czytało po raz pierwszy jest Biblia. Pismo Święte. Stary i Nowy Testament. Książka, którą wszyscy czytamy przez całe swoje życie i ciągle okazuje się nowa. Zresztą wszystkie opowieści, książki, filmy, obrazy, muzyka, wszystko co powstało na świecie jest tylko adaptacją tej jednej książki. Dlatego tak niesamowitą i fascynującą przygodą jest za każdym razem, wzięcie do ręki tej jednej, jedynej i czytanie jej znów. Znów po raz pierwszy.

Reklama
Reklama

Giuliano di Bugiardini, Adam i Ewa, fragment obrazu

Przejedzony wąż, głodny lew, ogniste rydwany, bestie i potwory opisany w Biblii to nie są bajki. To są prawdziwe historie zmagań i niebezpieczeństw jakie  napotkamy w życiu. To są ostrzeżenia, które gdybyśmy poznali wszystkie, może nie błądzilibyśmy tak bardzo.

Biblii więc raczej nie czytamy, my ją odkrywamy. Właśnie dlatego potrzeba przewodników tu na ziemi. Ludzi, którzy pomogą nam zrozumieć Słowo, pomogą odczytać zawarte tam znaki, “odkodują proroctwa”, przybliżą konteksty, pokażą nieodkrytą jeszcze przez nas warstwę.

Reklama
Reklama

Takim przewodnikiem, opracowanym przez przewodników jest właśnie „Straszna książka”. Opowieść o tym co w Piśmie Świętym wydaje się być najtrudniejsze, najstraszniejsze i jednocześnie najbardziej tajemnicze, czyli o: proroctwach, znakach, symbolach, apokalipsie… Jak mówi ks. Marcin Kowalski współautor książki: to swego rodzaju przewodnik po końcu świata. To przewodnik po naszym i nie naszym świecie, po dobrze znanej ziemi, na której toczy się walka na śmierć i życie, i po przestrzeniach nieba.

 

Prawie wszystko, co stanowi dla nas największą zagadkę, zostało zawarte w tej jednej publikacji. Apokalipsa – księga, która za każdym razem podczas czytania wywołuje w nas dreszcz przerażenia jest odkodowana przez Ojca Adama i Ks. Marcina tak, byśmy zrozumieli, że – jak mówi o. Adam – “Apokalipsa jest jednym wielkim wołaniem: „Bądźcie na maksa zaangażowani w Boga!”.

Reklama

 

„Straszną książkę” czyta się jednym tchem. Mimo, że ma ponad 500 stron, nie ma możliwości oderwania się od niej, kiedy już się ją otworzy. Wszystko, co już znaliśmy, to co już wielokrotnie czytaliśmy w kolejnych Księgach Pisma Świętego, staje się znów sensacją, bo staje się dla nas odkryciem. Fragmenty Biblii tak przepełnione niesamowitymi zdarzeniami, które dotąd były dla nas fantastyczną historią, stają się prawdziwym drogowskazem.

Dowiadujemy się nagle, że te wszystkie niesamowite opowiadania są tak naprawdę o naszym życiu.

 

Bardzo polecam lekturę “Strasznej książki”. Wciąga tak, że natychmiast sięga się także po Pismo Święte i już nie da się od Niego oderwać.

 

Zapraszam do wydania o „Strasznej książce” i zapraszam do fantastycznej przygody poznawania tajemnic o naszym życiu w tym i innym świecie.

I zapraszam przede wszystkim do czytania i poznawania Pisma Świętego.

W tym wydaniu:

• Kulisy powstawania Strasznej książki

• Mały przewodnik po końcu świata

• Głębia Apokalipsy. Fragment Strasznej książki

• Apokalipsa i wszystko, co warto o niej wiedzieć

• Straszna książka już jest!

• Smok. Odwieczny wróg, który przegrał z Bogiem

• Wąż. Upadły anioł w rajskim ogrodzie

• Drzewo życia. Czym dla nas jest?

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite