Nasze projekty

Autostopowe rekolekcje

Czy autostop jest niebezpieczny? Nic podobnego! A czy rekolekcje autostopowe są niebezpieczne? O taaak… 12 do 20 lipca 2013 roku w Cieszynie ruszają „Autostopowe rekolekcje”! Stacja7.pl wspiera tę imprezę i serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie szukają dobrej wakacyjnej oferty!

Reklama

Już starożytni porównywali ludzkie życie do podróży, odnajdując wiele podobieństw między jednym i drugim. To jeden z powodów, dla których pielgrzymi szlak nigdy nie zarasta. Dlaczego więc nie wyjść na drogę i tam poszukać tego, co nazywa się „być człowiekiem”? Dlaczego nie wtoczyć tam swojego kamienia, nawiązując do angielskiego powiedzenia:  "A rolling stone gathers no moss".

Toczący się kamień nie obrasta mchem. Mchem bezpieczeństwa, wygody, stabliności, a w konsekwencji pychy i przekonania, że wszystko, co mam, osiągnąłem tylko dzięki sobie, że nikt inny nie jest mi potrzebny, sam świetnie sobie radzę.

Kiedy potrafimy docenić wartość czegoś cennego? Kiedy tego nie posiadamy, kiedy to tracimy lub kiedy sami z tego rezygnujemy.

Reklama

Może zatem warto zrzucić z siebie cały bagaż, który musimy dźwigać każdego dnia i zabrać z sobą tylko to, co zmieści się nam do plecaka. Ci sami starożytni mawiali przecież: „Omnia mea mecum porto” (Wszystko, co mam, noszę z sobą).

O co chodzi z tymi rekolekcjami?

Możliwości zbliżenia się do Pana Boga jest bardzo wiele – dni skupienia, obozy, pielgrzymki, rekolekcje, w dodatku każde z nich reprezentuje nieco inną duchowość, dlatego łatwo znaleźć coś w sam raz dla siebie. A jednak…  Ducha ludzi młodych, którzy łakną wielkiej przygody, nie tak łatwo jest zaspokoić. Nie sposób jest także powiedzieć  im tak po prostu: „Usiądźcie i posłuchajcie”, zwłaszcza w czasie wolnym od szkoły czy uczelni. Ten, który powiedział: „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy” (Rz 10,17)

Reklama

Powiedział także: „Mąż, który podróżował, zna wiele rzeczy i mądrze przemawiać będzie (Syr 34, 9-11).

Gdyby zatem połączyć pragnienie przeżycia przygody z pragnieniem zbliżenia się do Pana Boga? Nie trzeba byłoby wówczas wybierać pomiędzy jednym lub drugim.

Program rekolekcji autostopowych w Cieszynie

Reklama

 

Termin: 12-20 lipca 2013

Koszt: 150 zł

 

Składać się będą z trzech części:


1) trzy dni skupienia w Cieszynie, przygotowujące do owocnego przeżycia czasu w drodze (warsztaty, integracja, konferencje, modlitwa)
2) tydzień autostopowania w parach
3) spotkanie podsumowujące (w Tychach)

 

Poprowadzą je ojcowie franciszkanie: o. Efraim Kostrzewa i o.Wit Chlondowski

Link do artykułu z Gościa Niedzielnego, w którym pojawiają się obaj ojcowie:

http://info.wiara.pl/doc/1079246.Nowa-nauka-z-moca)

 

Hasłem tegorocznej edycji będą słowa Chrystusa:  „Dziś, jutro i pojutrze muszę być w drodze” (Łk 13,33)

 

Aby zapisać się na rekolekcje autostopowe w Cieszynie należy zapoznać się z informacjami szczególowymi i wypełnić formularz: 

 

https://docs.google.com/forms/d/1EYLNrF1b3v1ssTeeiyNQr6UK775Mwh_zSf6TVEa2DZc/viewform

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę