Nasze projekty

Biblia wg ks. Pawlukiewicza: Grzech

Jak nauczyć się rozpoznawać dobro od zła? W jaki sposób działa Szatan? Na podstawie biblijnej sceny kuszenia Ewy, ks. Pawlukiewicz wyjaśnia jak rozpoznać działanie złego i jak dokonywać wyborów pozostając wiernym Bogu.

Reklama

Szatan rozbijał kobietę Adamowi, mieszał jej w głowie. Zmieniał jej patrzenie na świat. A Adam stał i milczał. I to jest właśnie błąd panów, że nie chronią swoich kobiet przed emocjami, przed fałszywi ocenami. Kobiety są bardziej na to porywcze – jak się w coś zaangażują, zapominają nieraz o rodzinnym domu. I mężczyzna powinien kobietę emocjonalnie „utrzymywać w dobrym stanie”.

 

W drugim odcinku cyklu „Biblia według księdza Pawlukiewicza” realizowanego przez Radio Warszawa, dowiadujemy się czym jest poznanie w sensie ludzkim i w jaki sposób z jego braku bądź niewłaściwego rozumienia, może dojść do grzechu. Ks. Pawlukiewicz wyjaśnia, że poddawanie słów Boga w wątpliwość, doprowadziło do grzechu pierworodnego na samym początku istnienia świata, i tak samo współczesny człowiek wciąż jest podatny (a może nawet bardziej) na pokusy i zło.

Reklama

O tym, jak ważne jest być przekonanym, co jest moralnie dobrem a co złem, a także co robić, aby nie dopuścić do działania przebiegłego węża w swoim życiu, mówi ks. Pawlukiewicz w odcinku „Grzech”:

Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza” to autorski wybór tematyczny fragmentów audycji “Księga” emitowanych na antenie Radia Warszawa. Audycja nagrywana z Pawłem Kęską i ks. Pawlukiewiczem w latach 2014-2017, zawierała komentarze do niedzielnych czytań biblijnych.

Reklama

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w każdą niedzielęponiedziałekśrodę i piątek na kanale YouTube Radia Warszawa oraz na portalu Stacja7.pl.


ZOBACZ WSZYSTKIE ODCINKI CYKLU „BIBLIA WG KS. PAWLUKIEWICZA”


Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę