Nasze projekty

Ks. Kowalski: W czasie pandemii spotkanie ze Słowem może być kluczowe

„Nie ma jeszcze całkowitego lockdownu, ale w najbliższą niedzielę będzie się ciężko zmieścić w kościele. Spotkanie ze słowem może być dla nas kluczowe” – powiedział w Poranku "Siódma9" ks. dr Marcin Kowalski i przedstawił słuchaczom Liturgię Słowa na XXXII niedzielę zwykłą.

Reklama

„Widzimy na naszych ulicach wiele rozruchów, turbulencji, wypadków, które wstrząsają posadami naszego dobrze znanego świata, czy też Kościoła. Słowo Boże w tej sytuacji uspokaja. Czas końca to jeszcze nie to co widzimy na naszych ulicach. Czas końca i apokalipsy jest jeszcze bardziej dramatyczny. Łączy go z tym co widzimy w naszej rzeczywistości, konieczność podjęcia decyzji i odpowiedzialności nie tylko za siebie ale i innych. O tym jest przypowieść o dziesięciu pannach z których każda ma do wykonania szalenie ważną misję” – powiedział ks. dr Marcin Kowalski.

„Wydaje się, że mądre panny są egoistyczne ponieważ gdy pan młody nadchodzi, głupie odkrywają, że nie mają oliwy i lampy gasną. Tamte mają oliwę ale nie dają im, mówiąc by sobie poszły do sprzedawców i kupiły w środku nocy. Jest to trudna sytuacja bo w środku nocy nikogo się nie spotka. Tu dotykamy interpretacji tego symbolu oliwy, która płonie w naszych lampach.” 

Posłuchaj całej rozmowy:

Reklama
Reklama

siodma9.pl, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite