Nasze projekty

Kard. Franciszek Macharski. Dał nam tydzień i jeden dzień dłużej

Odszedł człowiek, który był dla nas światłem. Odszedł ten, który miał do przekazania tę mądrość, której Papież Franciszek każe nam szukać. Odszedł człowiek, który znał odpowiedzi na pytania, na które pewnie przez całe życie sami ich nie znajdziemy

Reklama

Jedyna taka okazja, spotkania Go osobiście, podania ręki, wymiany spojrzeń, zdarzyła się podczas występów mojej córki wraz z innymi niepełnosprawnymi dziećmi z okazji Dnia Dziecka. Miałam miejsce bardzo blisko Kardynała i z wielką niecierpliwością czekałam aż zasiądzie. Kiedy pojawił się razem z tym pięknym, dobrotliwym uśmiechem, nie zajął miejsca. Najpierw podszedł do dzieci. Wszystkie głaskał po głowie i błogosławił. Z wielką miłością przytulał. Potem, gdy wskazano mu miejsce, zadziwił się, że ma siadać, w pierwszym rzędzie, na środku. Odwrócił do nas i zapytał czy nikomu nie będzie zasłaniał. Nie zasłaniał. Wręcz przeciwnie, zostawił mi na zawsze w głowie obraz wielkiej miłości i szacunku do innych.

Podobnie zresztą jak wtedy, gdy stał po śmierci Jana Pawła II i ktoś zapytał, czy podać krzesełko, kardynał odpowiedział: przepraszam, że zasłaniam i przesunął się pod ścianę.

Mówi się, że ludzie z pokolenia Kolumbów są ulepieni z innej gliny. Są dla nas światłem i prawdziwym świadectwem tego, co to znaczy zaprzeć się samego siebie. W imię Boga, w imię drugiego człowieka, w imię Ojczyzny, w imię honoru.

Reklama
Reklama

Odszedł człowiek, który był dla nas światłem. Odszedł ten, który miał do przekazania tę mądrość, której Papież Franciszek każe nam szukać. Odszedł człowiek, który znał odpowiedzi na pytania, na które pewnie przez całe życie sami ich nie znajdziemy.

Cały artykuł przeczytasz tutaj>>

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę