Nasze projekty

#WYŻEJ ze świętym Kostką

Nic nie przychodzi samo. I choć sformułowanie „praca nad sobą” wielu przyprawia o dreszcze, to okazuje się, że chęć codziennego wchodzenia na wyższy level kształtowania swojej osobowości i duchowości, jest receptą na świętość według Kostki. To właśnie dlatego święty Stanisław Kostka jest przewodnikiem tegorocznych rozważań Drogi Krzyżowej dla młodych – ciałem i duchem, bo na pracę nad sobą nigdy nie jest za późno.

Reklama

Złóż życie w Kostkę

Dlaczego święty z półwiecznym stażem to patron współczesnej młodzieży? Dziś nie funkcjonuje już przecież podział społeczeństwa na stany, nie ma większych trudności w dostaniu się na studia, a podróż z Wiednia do Rzymu nie wiąże się z podjęciem miesięcznej, pieszej wędrówki. Kiedy jednak ściągniemy ze świętego Stanisława Kostki maskę XVI–wiecznej postaci historycznej, zobaczymy szereg problemów, z jakimi zmagał się na co dzień, a które wciąż pozostają aktualne: trudność w rozeznaniu drogi życia, przyszłość układana według wizji rodziców i rodziny, brak odwagi w podejmowaniu decyzji, walka ze stereotypami związanymi z pójściem drogą powołania do kapłaństwa czy życia zakonnego… Choć św. Stanisław Kostka żył pół wieku temu, może wciąż ma nam coś do przekazania? Dlatego spróbujmy złożyć swoje codzienne życie w jego ręce.

Reklama

Każdego dnia #WYŻEJ

Silna wiara i styl życia zawarty w dewizie: „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony”, doprowadziły Kostkę do najwyższej z wartości – do świętości. #WYŻEJ to wyzwanie postawione nam przez świętego, by każdy dzień Wielkiego Postu wypełnić małymi krokami w drodze do świętości. To codzienna pomoc w nauce umiejętności podejmowania decyzji, ćwiczeniu pokory, wytrwałości, naprawianiu relacji z najbliższymi, umiejętności dawania świadectwa, odkrywaniu potęgi miłości. To także zachęta, by nie rezygnować z niesienia ciężaru krzyża, ale wytrwale nieść go przez życie: stacja po stacji. I choć będą także i upadki, a perspektywę mety przysłoni śmierć, warto podjąć trud sięgnięcia w swoim życiu #WYŻEJ.


Rozważania Drogi Krzyżowej dla młodzieży ze św. Stanisławem Kostką: #WYŻEJ, będą publikowane w każdy piątek Wielkiego Postu. Jeśli chcesz otrzymywać w przeddzień publikacji treść rozważań Drogi Krzyżowej wraz z zestawem motywujących cytatów, zapisz się do newslettera, wpisując swój adres e-mail w pole znajdujące się na końcu tekstu. Drukuj, składaj w Kostkę, wycinaj, a przede wszystkim – rozważaj w każdym czasie i miejscu!

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę