Nasze projekty

Papież: Zaufanie zawsze wyzwala, a strach paraliżuje. Nigdy nie bójmy się Boga!

"Wiele z tego, jak zainwestujemy talenty, zależy od naszego zaufania Bogu" - powiedział Papież Franciszek w rozważaniu do dzisiejszej Ewangelii. Zachęcił, byśmy "nigdy nie bali się Boga".

fot. VaticanNews/YouTube

Dwa sposoby bliskości z Bogiem

Odnosząc się do czytanej dziś ewangelii o talentach Papież wskazał, że możemy się z niej nauczyć dwóch różnych rodzajów zbliżania się do Boga. Jeden sposób to zakopać swój talent, nie zauważyć bogactwa, które się dostało. Trzeci sługa nie widział zaufania, którym darzy mu Bóg. Nie potrafił uwierzyć w Jego dobroć – to był jego obraz Boga. Dlatego zablokował się i nie mógł się zaangażować w misję, która mu została powierzona – wyjaśnił Franciszek.

Drugi sposób to inwestować wszystko, nawet gdy się nie wie, co to przyniesie. Dwaj słudzy podejmują ryzyko, mają odwagę działania w wolności w sposób twórczy – dodał.

Lęk i zaufanie

To decyzja, przed którą stajemy – lęk czy zaufanie? Boisz się Boga, czy ufasz mu? – pytał Papież. Wiele z tego, jak zainwestujemy talenty, zależy od naszego zaufania Bogu. Zaufanie zawsze wyzwala. Strach – paraliżuje. Lęk blokuje, zaufanie odblokowuje możliwości. I to raduje serce Ojca, który raduje się widząc swoje dzieci, które się Go nie boją, lecz Go miłują – podkreślił. Czy ufam Bogu na tyle, aby dać z siebie wszystko, nawet wtedy, gdy rezultaty nie są oczywiste? – zapytał Franciszek.

Reklama

Papież zachęcił do zastanowienia się, „czy jako Kościół pielęgnujemy w naszych środowiskach klimat zaufania i wzajemnego szacunku, który odblokowuje ludzi i pobudza we wszystkich kreatywność miłości”, a po słowach „nigdy nie bójmy się Boga” zaprosił do modlitwy za wstawiennictwem Maryi.

Pokój jest możliwy

Po modlitwie „Anioł Pański” Papież wspomniał, że wczoraj w Sewilli odbyła się beatyfikacja ks. Emanuela Gonzáleza-Sernę Rodrigueza i jego 19 towarzyszy, którzy zostali zamordowani w czasie wojny domowej w Hiszpanii. Dali świadectwo wiary aż do końca. Niech ich przykład umocni wszystkich prześladowanych chrześcijan – powiedział Papież i poprosił o oklaski dla nowych błogosławionych.

Franciszek poprosił także o modlitwę w intencji mieszkańców Birmy, a także „za umęczoną Ukrainę” i za Palestynę. Pokój jest możliwy, potrzeba tylko dobrej woli! Wojna zawsze jest porażką – przypomniał Papież.

Reklama

os, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę