Nasze projekty

Papież powraca do zdrowia. Poranek poświęcił na pracę

Papież Franciszek dobrze odpoczął w nocy, a jego badania kontrolne "wykazują regularność" - podkreślił w komunikacie dyrektor biura prasowego Watykanu, Matteo Bruni.

Fot. Long Thiên/Wikipedia

Badania kontrolne hematochemiczne, którym go poddano, wykazują regularność, nadal trwa fizjoterapia układu oddechowego – głosi oświadczenie dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruniego, ogłoszone 13 czerwca.

Zaznaczył on również, iż (dzisiejszy) poranek był poświęcony działalności roboczej i lekturze tekstów. Ponadto przed śniadaniem Franciszek udał się do kapliczki przylegającej do jego pomieszczenia prywatnego, gdzie włączył się w modlitwę i przyjął Eucharystię.

ZOBACZ: Dzieci z oddziału onkologicznego napisały list do papieża

Reklama

Był to 11. komunikat watykańskiego Biura Prasowego o stanie zdrowia papieża – pierwszy ukazał się 6 czerwca i informował o jego porannym wyjeździe do rzymskiej Kliniki im. Gemellego, „aby poddać się tam pewnym badaniom klinicznym” i o jego powrocie do Watykanu przed południem. Późniejsze oświadczenia prasowe mówiły o kolejnym pobycie w szpitalu i prowadzonych tam badaniach i zabiegach lekarskich.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę