Nasze projekty

Dzieci z oddziału onkologicznego napisały list do papieża

Dzieci leczone na oddziale onkologicznym znajdującym się naprzeciwko papieskiego apartamentu w przesłanym liście życzą Franciszkowi szybkiego powrotu do zdrowia. "Mimo że nie możemy się zobaczyć, przesyłamy Ci uściski" - napisali mali pacjenci do papieża.

Fot. Jose Martinez / Cathopic

Franco, Francesco C., Francesco D., Francesca, Isabel, Yaroslaiv, Ascanio, Elena, Giorgia, Martina, Davide, którzy są leczeni na oddziale onkologii dziecięcej w klinice Gemelli, widzieli papieża już dwukrotnie podczas jego ostatnich pobytów w szpitalu.

CZYTAJ: Papież powraca do sił po operacji. Wciąż nie wiadomo, jak długo pozostanie w szpitalu

Kiedy dowiedzieli się o jego ponownym przyjęciu do sali naprzeciwko oddziału, w którym otrzymują codzienną opiekę, również chcieli przesłać mu życzenia powrotu do zdrowia. „Dowiedzieliśmy się, że nie radzisz sobie zbyt dobrze i że obecnie przebywasz w naszym szpitalu. Mimo że nie możemy się zobaczyć, przesyłamy Ci uściski i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia” – napisali mali pacjenci do papieża.

Reklama

Dzieci podziękowały również Ojcu Świętemu za jego poprzednie wizyty i zapewniły go: „Zawsze jesteś mile widziany i czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami”. List jest podpisany przez „dzieci i młodzież z Onkologii Dziecięcej” z życzeniem w postscriptum: „Mamy nadzieję, że docenisz nasze małe prezenty”.

Dzieci przesłały papieżowi drobne upominki

Już w 2021 r., kiedy Franciszek był operowany w rzymskim szpitalu, a pod koniec marca tego roku, kiedy był tam hospitalizowany z powodu zapalenia płuc, odwiedził dzieci na oddziale onkologicznym. Teraz wysłały one papieżowi drobne upominki, oprócz rysunków i listów, także rzeźbę w kształcie serca z napisem: „Zawsze z Tobą”.

ZOBACZ: Papież ochrzcił niemowlę w Poliklinice Gemelli

Reklama

W piątek papież podziękował na Twitterze dzieciom i wszystkim ludziom, którzy w tych dniach złożyli mu życzenia powrotu do zdrowia. „Z serca dziękuję za modlitwę oraz tak wiele wyrazów bliskości i serdeczności, które otrzymałem w tych dniach. Modlę się za wszystkich, szczególnie za tych, którzy cierpią. Was proszę byście nadal modlili się za mnie”.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę