Nasze projekty

Papież powraca do sił po operacji. Wciąż nie wiadomo, jak długo pozostanie w szpitalu

Rekonwalescencja przebywającego w szpitalu Papieża Franciszka przebiega prawidłowo. Opiekujący się nim lekarze informują, że nie ma gorączki a jego parametry są stabilne.

Fot. Sonia Trujillo G./Cathopic

W ramach rehabilitacji w niedzielę rano odbył ćwiczenia oddechowe, po czym spędził czas na modlitwie. Pod klinikę przybyły rzesze wiernych, które modliły się za Ojca Świętego.

W komunikacie wydanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, w czwartym dniu po operacji, czytamy, że ekipa medyczna informuje, iż pooperacyjny przebieg papieża Franciszka jest regularny. Prowadzi fizjoterapię i kontynuuje niewielki ruch.

W niedzielny poranek obejrzał w telewizji Mszę św. i przyjął Eucharystię. Następnie udał się do niewielkiej kaplicy przynależącej do papieskiego apartamentu w szpitalu, gdzie odmówił Anioł Pański. Po południowej modlitwie maryjnej Franciszek zjadł obiad wspólnie z osobami, które mu w tych dniach towarzyszą. Byli wśród nich lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy oraz watykańscy żandarmi czuwający nad bezpieczeństwem Ojca Świętego.

Reklama

Papież zrezygnował z tradycyjnego spotkania z wiernymi i publicznego odmówienia modlitwy z balkonu rzymskiego szpitala na prośbę zespołu lekarskiego. Profesor Sergio Alfieri, który operował Franciszka zalecił mu całkowite unikanie obciążania brzucha po to, by kuracja pooperacyjna mogła przebiegać prawidłowo, a Papież przystał na takie rozwiązanie. Wciąż nie wiadomo, jak długo pozostanie w szpitalu; być może przez cały najbliższy tydzień. Lekarze poprosili go, by rekonwalescencję po trzygodzinnym zabiegu chirurgicznym odbył częściowo w klinice. Papieskie audiencje odwołane są do 18 czerwca.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę