Nasze projekty

Papież już po operacji. „Nie było komplikacji”

Franciszek po zakończeniu audiencji generalnej pojechał do kliniki Gemelli, gdzie po południu przejdzie zabieg związany z przepukliną. Operacja, która zakończyła się po godz. 18.00, trwała trzy godziny

fot. Vatican news/youtube.com (print screen)

Media watykańskie podały po 18.30 informację: „Operacja dobiegła końca. Trwała trzy godziny. Nie było komplikacji”

Papież przeszedł laparotomię i operację plastyczną ściany brzucha z protezą w znieczuleniu ogólnym. Operacja stała się konieczna z powodu przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne – wyjaśnił rzecznik Watykanu. Hospitalizacja ma potrwać kilka dni.

Po południu rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni przekazał, że wszystkie papieskie audiencje zostały odwołane do 18 czerwca. Jako środek ostrożności – poinformował dziennikarzy.

Reklama

Operacja ze względu na ryzyko niedrożności jelit została uznana za pilną i jest następstwem operacji jelita grubego, którą papież przeszedł 4 lipca 2021 roku.

Papież Franciszek we wtorek, 6 czerwca przebywał w klinice Gemelli na zaplanowanych wcześniej badaniach. Według doniesień był w Centrum Medycyny Starzenia się w klinice uniwersyteckiej.

Watykan potwierdził wczoraj, że Franciszek przebywał na zaplanowanych badaniach kontrolnych, które mają sprawdzić stan zdrowia papieża. Było to badanie medycyny nuklearnej niezbędne do uzyskania informacji na temat narządów wewnętrznych i tkanek Ojca Świętego.

Reklama

Wyniki badania diagnostycznego przekonały lekarzy o konieczności ponownej operacji Franciszka. Jest to jego trzeci pobyt w rzymskiej klinice po tym 2021 r., który trwał dziesięć dni, i 29 marca 2023 r., z powodu zapalenia oskrzeli, który trwał trzy dni.

pap.pl, KAI pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę