Nasze projekty

Sześcioosobowa rodzina wyciągnięta spod gruzów. Spędziła tam 101 godzin

Iskenderun to jedno z tureckich miast, gdzie w poniedziałkowy poranek doszło do tragicznego trzęsienia ziemi. Dziś, wyciągnięto tam spod gruzów sześcioosobową rodzinę. Rodzice i ich czworo dzieci przetrwali, ponieważ skryli się w niewielkim, ocalałym fragmencie budynku.

fot. 11Alive/youtube.com

Rodzina spędziła pod gruzowiskiem 101 godzin. Rodzice i czworo ich dzieci w wieku od 15 do 24 lat uniknęli śmierci chowając się w niewielkim, ocalałym fragmencie zrujnowanego kilkupiętrowego budynku – przekazały agencje Anatolia i Reutera oraz brytyjska stacja Sky News.

Jak dodają, przedstawiciele miejscowych służb ratunkowych podkreśliły, że poszukiwania trwały przez całą noc. W tym samym budynku mają znajdować się jeszcze dwie osoby. Na ten moment nie wiadomo w jakim są stanie.

Choć od trzęsienia ziemi minęło już wiele godzin, a szansę na odnalezienie żywych osób z każdą minutą są coraz mniejsze, co jakiś czas w mediach pojawiają się informację o uratowanych.

Reklama

W Gaziantep, uratowano dziś kolejne dwie osoby, w tym dziecko. Pod gruzami spędzili 105 godzin.

Trzęsienie ziemi jakie w poniedziałek nad ranem zaskoczyło tysiące śpiących ludzi w Turcji i Syrii jest jednym z najpoważniejszych kataklizmów jakie nawiedziło świat w XXI wieku. Na ten moment liczba ofiar śmiertelnych wynosi już ponad 20 tysięcy osób, a liczba ta niestety ciągle rośnie.

Reklama

pa, pap.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę