Nasze projekty

Petersburg: dwie eksplozje w metrze

Co najmniej 10 ofiarach śmiertelnych eksplozji w metrze w Petersburgu. Według miejscowych służb, doszło do dwóch eksplozji. Według niepotwierdzonych informacji, może chodzić o eksplozje bomb domowej produkcji

Ładunki miały być wypełnione ostrymi przedmiotami. Rannych miało zostać co najmniej 20 osób.

Prezydent Rosji Władimir Putin został poinformowany o sytuacji. Rozmawiał już z szefami rosyjskich służb bezpieczeństwa, które badają przyczynę eksplozji. Putin nie wykluczył, że mógł to być zamach terrorystyczny. Przekazał kondolencje bliskim ofiar.

Reklama
Reklama

Wiadomo, że do jednej eksplozji doszło w wagonie podziemnej kolejki na stacji Sennaja Płoszczad', a do drugiej – na stacji Technologiczieskij Instytut. Tunele metra są zadymione. Na miejscu pracują służby ochrony oraz policjanci, ratownicy i pirotechnicy. Z ruchu wyłączono 8 stacji metra znajdujących się w centrum Petersburga.

Reklama
Reklama

W marcu 2010 roku doszło do zamachu terrorystycznego w moskiewskim metrze. W wyniku eksplozji bomb, które zostały zdetonowane przez kobiety-samobójczynie, zginęło wtedy co najmniej 39 osób, a ponad sto zostało rannych2]. Był to najkrwawszy zamach w Moskwie od ataku z 6 lutego 2004, który również odbył się na stacji metra, w którym życie straciło 41 osób.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/Interfax/Tass/wcześn./dabr

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite