Nasze projekty

Kard. Zuppi: złożyłem papieżowi sprawozdanie z misji w Moskwie

Specjalny wysłannik papieża w sprawie misji pokojowej na Ukrainie kard. Matteo Zuppi wyjaśnił, że jego wizyta w Moskwie dotyczyła w szczególności dokumentacji deportowanych ukraińskich dzieci.

fot. Francesco Pierantoni/Flickr CC BY 2.0

Złożyłem papieżowi sprawozdanie z misji w Moskwie – powiedział dziennikarzom kard. Zuppi, przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch – donosi portal il sismografo.

Kard. Zuppi wyjaśnił, że jego wizyta w Moskwie skupiła się w szczególności na dokumentacji deportowanych ukraińskich dzieci.

Mamy nadzieję, że proces zacznie się od najmłodszych z tych, którzy są najbardziej wrażliwi – stwierdził. Zapytany, jakie kroki zostaną podjęte, odpowiedział: Musimy ustanowić mechanizmy i jak najszybciej uczynić to co da się zrobić.

Reklama

Kardynał złożył wizytę w Kijowie i Moskwie

Po powrocie z Moskwy kard. Zuppi powiedział, że „nie ma planu pokojowego, a priorytetem są kwestie humanitarne”. Istnieje wielkie pragnienie, aby przemoc się skończyła i aby można było oszczędzić ludzkie życie, począwszy od obrony najmłodszych – stwierdził specjalny papieski wysłannik do Kijowa i Moskwy.

Niedługo przed wizytą w Moskwie, kard. Zuppi złożył również wizytę na Ukrainie, gdzie rozmawiał m.in. z prezydentem Zełenskim.

ZOBACZ: Kard. Zuppi po powrocie z Moskwy: nie ma planu pokojowego, priorytetem są kwestie humanitarne

Reklama

KAI, kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę