Nasze projekty

Na Haiti zamordowano zakonnicę. Była włoską misjonarką

65-letnia włoska zakonnica, Luisa Dell'Orto, która pracowała jako wolontariuszka na Haiti, zginęła w piątek rano w stolicy kraju Port au Prince. Została zraniona czterema kulami prawdopodobnie w wyniku napadu rabunkowego.

fot. Exe Lobaiza/ cathopic

Zakonnica, która przebywała na Haiti od 20 lat, zmarła na skutek odniesionych obrażeń w szpitalu Bernard Mevs.

Siostra Luisa, ze zgromadzenia Małych Sióstr Ewangelii żyjących duchowością św. Karola de Focauld, była filarem „Domu Karola”, zbudowanego na bardzo ubogich przedmieściach Port-au-Prince. Kiedy przybyła na Haiti w 2002 r., budynek już istniał, ale to właśnie ona zajęła się jego odbudową po niszczycielskim trzęsieniu ziemi w 2010 r. Dzięki funduszom zebranym przez Caritas Italia w ramach zbiórki zorganizowanej w 2010 r., a promowanej przez Konferencję Episkopatu Włoch, udało się „Dom Karola” przywrócić do użytku. Siostra Luisa Dell’Orto opiekowała się szczególnie tzw. „dziećmi ulicy”.

Siostra Luisa Dell’Orto wykładała także filozofię w seminarium Notre Dame na Haiti, a Cesades u sióstr salezjanek w Port-au-Prince, a także pełniła inne funkcje kościelne.

Reklama

„Siostra Luisa uczyniła swoje życie darem dla innych, aż po męczeństwo”

O zamordowanej zakonnicy wspomniał podczas wczorajszej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek. Pragnę wyrazić moją bliskość rodzinie i współsiostrom siostry Luisy Dell’Orto, małej siostry Ewangelii Karola de Focauld, która zginęła wczoraj w Port au Prince, w stolicy Haiti. Od dwudziestu lat siostra Luisa tam mieszkała, poświęcając się przede wszystkim służbie dzieciom ulicy. Powierzam jej duszę Bogu i modlę się za naród haitański, szczególnie za maluczkich, aby mogli mieć bardziej pogodną przyszłość, bez nędzy i przemocy. Siostra Luisa uczyniła swoje życie darem dla innych, aż po męczeństwo – powiedział do zgromadzonych na placu św. Piotra.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę