Nasze projekty

Kard. Tagle zachęca do czytania „Fratelli tutti”. „To odpowiedź na sytuację świata”

Encyklika „Fratelli tutti” może nas nauczyć jak prawdziwie i konkretnie kochać, nie ulegając uprzedzeniom. Kard. Luis Antonio Tagle ukazał ten papieski dokument jako drogowskaz działania dla Caritas Internationalis, której jest przewodniczącym.

Pixabay.com/dimitrisvetsikas1969

Ta największa na świecie charytatywna organizacja kościelna zorganizowała dla swoich członków międzynarodowy webinar poświęcony użyteczności ostatniej encykliki Franciszka dla działań Caritas. Kard. Tagle zauważył, że we „Fratelli tutti” papież daje konkretne odpowiedzi na aktualną sytuację świata. Wskazuje, że człowiek coraz bardziej cierpi z powodu braku miłości, rosnącego indywidualizmu oraz zamknięcia na drugiego.

Powinniśmy być zniesmaczeni konsekwencjami, jakie zamknięty świat ma dla człowieka i jego przyszłości – podkreśla szef Caritas Internationalis. Wskazuje, że za przykładem Miłosiernego Samarytanina trzeba promować uniwersalną miłość, która nie może stać się jednak pustym sloganem, ale musi być przekuta na konkret kultury spotkania i budowania prawdziwie braterskiego świata.

PRZECZYTAJ: Pierwsze polskie omówienie encykliki “Fratelli tutti”

Reklama

Znając własną tożsamość i promując kulturę spotkania jesteśmy w stanie robić lepszą politykę, sprawiedliwszą ekonomię i bardziej ludzką gospodarkę – zauważa kard. Tagle. Przypomina, że największa lekcja płynąca z papieskiej encykliki dla Caritas to danie zdecydowanego odporu zamknięciu serc, rąk, rozumu, naszych terytoriów i naszej kultury poprzez budowanie prawdziwej otwartości, która nie ulega uprzedzeniom.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę