Nasze projekty

Polscy biskupi podziękowali papieżowi za nową encyklikę

Wdzięczność za encyklikę "Fratelli tutti" wyrazili papieżowi polscy biskupi zgromadzeni na zebraniu plenarnym w Łodzi. "Razem z naszymi wiernymi pragniemy wychodzić z cienia zamkniętego świata i tworzyć nowy styl życia w duchu Ewangelii" - czytamy w liście wystosowanym do Ojca Świętego.

fot. Flickr/Episkopat

Papież Franciszek podpisał swoją najnowszą encyklikę o o braterstwie i przyjaźni społecznej w ostatnią sobotę w Asyżu, na grobie św. Franciszka, który – jak mówi Ojciec Święty – był inspiracją do jej napisania. Uroczysta prezentacja polskiej wersji dokumentu odbyła się w poniedziałek, podczas konferencji prasowej Konferencji Episkopatu Polski, która miała miejsce tuż przed rozpoczęciem 387. zebrania plenarnego KEP.

PRZECZYTAJ: Polska prezentacja encykliki „Fratelli tutti”

Publikujemy treść listu:

Reklama

Łódź, dnia 5 października 2020

Umiłowany Ojcze Święty!

Biskupi polscy zgromadzeni na sesji plenarnej w Łodzi, w dniu wspomnienia Świętej Faustyny, Apostołki Miłosierdzia Bożego, przesyłają Waszej Świątobliwości wyrazy synowskiego oddania i zapewnienia o nieustannej modlitewnej więzi.

Reklama

Z wielką wdzięcznością przyjęliśmy, najnowszą Encyklikę Następcy Świętego Piotra „Fratelli tutti”, która przypomina Kościołowi i światu, że wszyscy tworzymy wspólnotę sióstr i braci powołanych do obalania murów i budowania mostów.

Razem z naszymi wiernymi pragniemy wychodzić z cienia zamkniętego świata i tworzyć nowy styl życia w duchu Ewangelii. Dziękujemy za przypomnienie, że jesteśmy stworzeni dla miłości i wezwani do rozpoznawania Chrystusa na obliczu każdego człowieka odrzuconego.

Zapewniając o wsparciu dla pasterskiego trudu Waszej Świątobliwości, prosimy o błogosławieństwo dla Kościoła w Polsce.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: „Fratelli tutti” – omówienie

ah, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę