Nasze projekty

Abp Kondrusiewicz odprawi pasterkę w mińskiej katedrze

W dniach 24 i 25 grudnia metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz poprowadzi uroczyste Msze Święte w dwóch mińskich kościołach – informuje portal Catholic.by.

24 grudnia – w archikatedrze Najświętszego Imienia Maryi o godz. 19.00 Pasterce (po polsku) a o godz. 21.00 Pasterce po białorusku. W tej drugiej weźmie udział nuncjusz apostolski na Białorusi abp Ante Jozić.

Natomiast 25 grudnia, w pierwszy dzień Bożego Narodzenia, abp Kondrusiewicz będzie przewodniczył Eucharystii w kościele św. Szymona i św. Heleny (tzw. Czerwonym Kościele), o godz. 11.00 – uroczystej Mszy św. po białorusku oraz o 13.00 – po polsku.

Transmisje na żywo z uroczystych Mszy świętych można oglądać na portalu Catholic.by.

Reklama
Reklama

Jednocześnie opublikowano życzenia bożonarodzeniowe skierowane do wiernych Kościoła katolickiego na Białorusi i przedstawicieli innych wyznań chrześcijańskich przez nuncjusza apostolskiego na Białorusi, abp. Ante Jozića. Przekazał on także wszystkim Białorusinom błogosławieństwo Papieża Franciszka. Wyraził życzenia, aby święto narodzenia Chrystusa Pana było czasem pokoju i zgody, czasem zwycięstwa światła nad ciemnością i miłości nad nienawiścią.

„W sposób szczególny chciałbym zwrócić się do przedstawicieli władz państwowych i wszystkich osób, które przyczyniły się do powrotu abpa Tadeusza Kondrusiewicza na Białoruś na święta Bożego Narodzenia. Niech Bóg hojnie wynagrodzi was wszystkich, dzięki którym Pasterz może celebrować Boże Narodzenie razem z owczarnią, duchowieństwem i wiernymi. Jakże cudowne i piękne jest to, że cała rodzina Kościoła białoruskiego może przeżyć to wielkie święto razem z jej wieloletnią głową i wkrótce będzie mogła godnie obchodzić jego urodziny” – napisał nuncjusz apostolski na Białorusi.

SPRAWDŹ: Abp Kondrusiewicz może wrócić na Białoruś. Papież skierował list do Łukaszenki

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę