Nasze projekty

W Ciechanowie odbyła się Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski. „Niech nasza modlitwa nie ustaje”

"Przyprowadził nas tu Pan Jezus, żeby walczyć. Nie chcemy walczyć przeciwko komuś, ale o kogoś. Najpierw o siebie, bo w wierze chodzi o nas samych, nikt za nas nie zbuduje naszej relacji z Panem Bogiem" - powiedział bp Szymon Stułkowski podczas modlitewnego spotkania.

fot. César Retana, cathopic.com/wip-studio, freepik.com

Z inicjatywy wspólnoty Wojownicy Maryi w kościele parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie w nocy z 16 na 17 lutego zorganizowano spotkanie modlitewne, aby przeprosić Boga za grzechy i prosić Go o błogosławieństwo dla Ojczyzny przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski.

ZOBACZ: Abp Gądecki: zachęcam wszystkich Polaków do żarliwej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny

Bp Szymon Stułkowski przewodniczył o północy Mszy św. w intencji Ojczyzny. Przyprowadził nas tu Pan Jezus, żeby walczyć. Nie chcemy walczyć przeciwko komuś, ale o kogoś. Najpierw o siebie, bo w wierze chodzi o nas samych, nikt za nas nie zbuduje naszej relacji z Panem Bogiem. Chodzi o to, żebyśmy rozdarli swoje serce, żeby On mógł wlać w nie balsam miłości, uzdrawiający i przebaczający – mówił biskup.

Reklama

Podkreślił, że trzeba powalczyć o siebie, swoją wiarę, miłość do Boga, do ludzi, o swoje zbawienie. Potem trzeba powalczyć o drugiego człowieka, o jego miłość do Boga i do ludzi. Człowiek żyje w relacjach z ludźmi, jeśli „stanie się światłem”, to będzie ogrzewać, promieniować na innych. Powinno to mieć miejsce w domu, w rodzinie, parafii, szkole. 

Biskup płocki przypomniał, że wobec ogłaszania „rewolucyjnych zmian” w szkołach, trzeba trzymać rękę na pulsie. Szkoła nie jest dla rządu czy tych, co są w ministerstwie, ale dla waszych dzieci i wy macie prawo wypowiedzieć się, decydować, walczyć o to, co wasze dzieci w szkole otrzymają – zwrócił się do obecnych w kościele rodziców.

PRZECZYTAJ: Skreśleni: o. Kolbe, Ulmowie, Irena Sendlerowa

Reklama

„Módlmy się z miłością i walczmy o drugiego człowieka”

Duchowny stwierdził, że trzeba się modlić za rządzących, prosić Pana Boga o to, by potrafili jak najlepiej służyć społeczeństwu, które ich wybrało. Jeśli zdarzy się, że pojawią się ustawy w których jest mowa przeciwko życiu, że zniszczona zostanie ustawa o obronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, to nikt nikogo nie zmusi, żeby z niej skorzystać. Ale prawo ustanowione kształtuje też myślenie i tu jest niebezpieczeństwo. Być może trzeba większej mobilizacji, by modlić się o obronę życia – zauważył.

Biskup zachęcił wiernych do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli codziennej modlitwy przez dziewięć miesięcy w intencji poczętego dziecka. Promieniujemy na środowisko, na świat taki, jaki jest. Niech nasza modlitwa nie ustaje, ale niech nigdy nie będzie przeciwko komuś, bo to jest modlitwa z nienawróconego serca i wzięcie imienia Pana Boga nadaremno. Módlmy się z miłością i walczmy o drugiego człowieka, o jego zbawienie, zaczynając od siebie samego – podkreślił kaznodzieja.

ZOBACZ: Jak uzyskać odpust zupełny za udział w Drodze Krzyżowej?

Reklama

Wojownicy Maryi podarowali bp. Stułkowskiemu pamiątkowy ryngraf, na którym znalazła się tarcza tej wspólnoty, herb biskupi, makieta Polski w barwach biało-czerwonych, godło Polski z symbolem Maryi.

W programie czuwania w Ciechanowie – poza Mszą św. o północy – była też adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski, Różaniec i uwielbienie. W modlitwie, poza członkami Wojownicy Maryi, uczestniczyli m.in. członkowie Wojska Gedeona, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Ruchu Światło-Życie, Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz wspólnot, działających przy parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, w tym wspólnota Kaplicy Wieczystej Adoracji. 

Kaplica Wieczystej Adoracji pw. św. Jana Pawła II powstała w tej parafii 8 grudnia 2022 roku, jako pierwsza tego typu kaplica w diecezji płockiej.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja