Nasze projekty
fot. Gage Skidmore/Wikimedia

Lenny Kravitz: Bóg jest dla mnie najważniejszy

"Bóg jest dla mnie bardzo ważny, Bóg jest dla mnie najważniejszy" - powiedział w jednym z wywiadów amerykański muzyk, kompozytor Lenny Kravitz, który doświadczył obecności Boga w niesamowitych okolicznościach...

Reklama

Lenny Kravitz – mąż, ojciec, artysta, muzyk, kompozytor. Z pewnością każdy z nas zna jego utwory. „Fly away”, „I belong to You”, czy „Again”. Okazuje się, że Kravitz tworzy także piosenki, które mówią o jego wyjątkowej relacji z Bogiem. Do takich utworów zalicza się między innymi utwór pt. „Believe”.

W 1995 r. na płycie „Circus” znalazła się piosenka pt. „The Resurrection”, która opowiada o zmartwychwstaniu Chrystusa, o wielkiej miłości, którą otoczył nas Bóg. „Spójrz, co On uczynił dla mnie, Teraz żyję w innej przestrzeni i w innym czasie, kroczył po sprawiedliwej ścieżce, by uchronić nas od gniewu Szatana, nie jesteśmy sami i zmierzamy do domu” – śpiewa w piosence Lenny Kravtitz.

Fantastyczna rozmowa o Bogu

Jako chłopiec Lenny Kravitz śpiewał w chórze. Intensywność prób była tak duża, że jego zdrowie fizyczne odmówiło mu posłuszeństwa. Właśnie dlatego trafił do szpitala. Tam w szpitalnej sali poznał chłopca, który leżał łóżko obok. Udało im się nawiązać bardzo ciekawą relację, a ich rozmowy kręciły się głównie wokół Chrystusa.

Reklama

Zaczął mówić o wszystkim, co wiąże się z Chrystusem, o Piśmie Świętym i innych rzeczach, po prostu rozmawiał ze mną i czytał mi. To dosyć interesujące: wyobraź sobie dwóch chłopaków, którzy siedzą i prowadzą fantastyczną rozmowę o Bogu, o miłości i o Jezusie – opowiadał artysta.

Muzyk opowiadał, że gdy razem rozmawiali, oboje czuli Bożą obecność. „W tamtej chwili doświadczyliśmy obecności Boga” – mówił Kravitz. Od tamtej chwili jego życie duchowe diametralnie się zmieniło.

Czytaj także >>> „A ty, chcesz więcej i więcej”. Piosenka o 7. grzechach głównych zespołu T.Love

Reklama

„Bóg jest dla mnie najważniejszy”

Tamto doświadczenie Boga tak go zmieniło, że nie raz wracał do niego w wielu wywiadach.

„Cóż, Bóg jest dla mnie bardzo ważny, Bóg jest dla mnie najważniejszy. „Kiedy byłem jeszcze dzieckiem, czułem Go w sobie. No wiesz, miałem naprawdę w wieku 13 lat piękne spotkanie z Bogiem, z Chrystusem. To było w pokoju, poczułem obecność Boga, przyszedł do mnie. Wiem dobrze, że był wtedy ze mną, czułem Jego obecność. Popłakałem się, to było bardzo emocjonalne, bardzo piękne, pojawił się tam zupełnie niespodziewanie” – mówił w kontekście wydarzeń ze szpitalnej sali.

Lenny Kravitz podkreśla zawsze, co w jego życiu jest najważniejsze. „Cóż, Bóg jest dla mnie bardzo ważny, Bóg jest dla mnie najważniejszy” – mówił

Reklama

Źródła: Aleteia, Planetakobiet, wiara.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę