Nasze projekty

Święty Gapa – hymn akcji Most do Nieba

Święty Gapa - ta piosenka z płyty Mietka Szcześniaka "Nierówni" stała się hymnem akcji Most do Nieba, wspierającej budowę pierwszego w historii hospicjum dla dzieci na Litwie, które buduje s. Michaela Rak. Dziś premiera teledysku "Gapy" na YouTube.

– Piosenkę podarowałem Fundacji Aniołów Miłosierdzia, wspierającej siostrę Michaelę Rak, która buduje pierwsze w historii hospicjum dla dzieci na Litwie. 'Święty gapa' stanie się hymnem akcji 'Most do nieba'. Wspólnie z fundacją zagramy trasę koncertową, gdzie razem z publicznością budować będziemy to hospicjum, ten 'most do nieba – mówi Mietek Szcześniak. Tekst utworu stanowi wiersz ks. Jana Twardowskiego o tym samym tytule. Dlaczego akurat taki tekst wybrał artysta na płytę? – Nie spotkałem dotąd polskiej piosenki, która byłaby dedykowana ludziom nieprzebojowym, niebystrym, nieszybkim, nieśmiałym, niewinnym. Znalazłem tę opowieść w tytule wiersza 'Święty gapa' księdza Jana Twardowskiego i postanowiłem, że stanie się refrenem mojej piosenki. Ja zgapiłem się w życiu parę razy i wyszło mi to na dobre, dlatego z przyjemnością stworzyłem taką laurkę dla gap, których poeta nazywa świętymi – opowiada.

Teledysk do Gapy wyreżyserowała Kinga Dębska, która jego bohaterami uczyniła dzieci – ich emocje, niewinność i właśnie gapowatość. 

Piosenka oraz cała trasa koncertowa Mietka Szcześniaka wspiera budowę pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci, budowanego przez s. Michaelę Rak. Potrzeba na ten cel 1,2 mln EUR. Najbliższy koncert odbędzie się w Poznaniu 13 września. Następne na trasie są Police (14.09), potem kolejno: Baranówka (21.09), Mysłowice (23.09), Warszawa (28.09), Łomża (29.09), Włodawa (30.09), Cieszyn (6.09), Gliwice (7.10), Strzelin (8.09) i Rybnik (11.11). Wszędzie Mietkowi towarzyszy legendarny brazylijski gitarzysta Paulinho Garcia. W trakcie koncertów prowadzona jest zbiórka funduszy na rzecz budowy hospicjum. 

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

 

 

Reklama

 

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite