Nasze projekty
fot. mat. prasowe

„Wykonało się”. Utwór, który wprowadza w Wielki Tydzień

"Tetelestai" z greckiego "wykonało się" to utwór zespołu owoc uKORZENIA. To przepiękna muzyczna opowieść o historii zbawienia począwszy od starotestamentowych proroctw, przez Mękę Chrystusa, aż po Jego zmartwychwstanie. Wyjątkowa pieśń, która wprowadzi Cię w Wielki Tydzień.

Reklama

Trzeba przyznać, że większość polskich pieśni pasyjnych skupia się na cierpieniu, żalu, rozważaniu Męki Pańskiej. Tak, jakby to miał być koniec. A przecież Chrystus już zmartwychwstał to już się wykonało! Taki przekaz właśnie niesie najnowszy utwór zespołu owoc uKORZENIA pt. „Tetelestai”.

„Chcemy w tej pieśni zawrzeć całą tę drogę zbawienia, ale skupić się przede wszystkim na tym co stało się po męce i śmierci, a także pokazać niesamowitą symbolikę i połączenie między starym a nowym przymierzem. Z jednej strony wyrażamy żal i adorujemy mękę Jezusa, ale jednocześnie patrzymy na zwycięstwo nad śmiercią. które później się dokonało. Stąd też nasz utwór przechodzi od proroctwa Izajasza zapowiadającego mękę i śmierć, następnie przez jej rozważanie, wyrażenie żalu i bólu, aż dochodzi do zmartwychwstania” – mówią członkowie zespołu.

Czytaj także >>> 7 ostatnich słów Jezusa z krzyża

Reklama

O wypełnieniu zbawczego dzieła Jezusa mówi nie tylko tekst utworu, ale także jego harmonia, która zmienia się wraz z płynięciem historii o zbawieniu.“Tetelestai” osadzone jest w klimacie muzyki folkowej i etnicznej z elementami słowiańskiego białego śpiewu oraz motywami z muzyki żydowskiej. Poprzez takie połączenie pragniemy zaprosić słuchacza do wejścia w sam środek wydarzeń tych dni, w których dokonało się nasze odkupienie, opisując je muzyką tamtego regionu, ale dodając do niej polską i słowiańską wrażliwość – dodają członkowie zespołu.

Posłuchaj tej wyjątkowej pieśni, która idealnie wprowadza w klimat Wielkiego Tygodnia i oddaje jego charakter.

„Tetelestai”

Zespół owoc uKORZENIA to aktualnie kilkunastu młodych wokalistów i instrumentalistów. Do nagrań zaprosiliśmy też naszych przyjaciół, więc na potrzeby płyty nasz skład nieco się powiększył.

Utwór jest pierwszym singlem zapowiadającym debiutancki album zespołu, którego premiera odbędzie się na wiosnę!

Reklama

źródło: mat. prasowe

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę