Nasze projekty
Reklama

Odkryj Moc relacji z św. Józefem!

Św. Józef to patron, z którym zdecydowanie warto iść przez życie! Jak budować z nim trwałą relację? Sprawdź!

“Modlitwy do św. Józefa” to publikacja, którą zawsze warto mieć pod ręką. Zamieściliśmy tutaj aż 35 modlitw za wstawiennictwem tego niezwykłego świętego a także niepublikowane nigdzie świadectwa oraz unikalne propozycje do zatroszczenia się o swój rozwój osobisty – duchowy i osobowy. Ten e-book to nie tylko wsparcie dla codziennej modlitwy, ale przede wszystkim zaproszenie, by znajomość ze św. Józefem stała się punktem wyjścia do wzrostu w relacjach i codziennych zadaniach.

35 modlitw

Najobszerniejszą część niniejszego e-booka stanowią MODLITWY. Są to teksty krótsze i dłuższe, które można wykorzystać przy różnych okazjach w modlitwie osobistej i we wspólnocie. Znajdziecie wśród nich zarówno te popularne, jak litania do świętego Józefa czy nowenna przed jego uroczystością, ale także te mniej znane, których autorami są papieże i święci. Nie zabrakło także Telegramu do świętego Józefa oraz Modlitwy o dobrego męża, o których przeczytacie także w kolejnej części ebooka, zatytułowanej ŚWIADECTWA. 

Świadectwa

Znalazło się tam 7 historii o tym, jak działa wstawiennictwo św. Józefa. Ich autorami jest 7 kobiet w przeróżnych sytuacjach życiowych. Świadectwa te to poruszające opowieści o tym, dlaczego zdecydowały się prosić św. Józefa o wsparcie i czego doświadczyły dzięki jego pomocy. To historie, które pokazują, jak wszechstronnie działa św. Józef  i dlaczego warto się z nim bliżej zaprzyjaźnić.

Reklama

Czytaj także >>> Planer Dobroci. Z nim zaplanujesz naprawdę dobry rok

Duchowy rozwój

Ostatnie dwie części e-booka to zaproszenie do osobistego rozwoju. Pytania i ćwiczenia duchowe to przestrzeń bezdyskusyjnie wołająca o praktyczne podejście do relacji ze św. Józefem.

W części PYTANIA DUCHOWE proponujemy lekturę fragmentów z Pisma Świętego, opowiadających o św. Józefie. Na ich podstawie wyodrębniliśmy 7 kategorii, a w ich zakresie – po 5 pytań do osobistej refleksji.

Reklama

Jak z nich skorzystać? To świetna propozycja do codziennej modlitwy, medytacji Słowa Bożego czy rachunku sumienia. Z powodzeniem sprawdzą się one także jako plan na spotkanie w grupie dzielenia – tak dla młodzieży jak i dla dorosłych. Nie ma przeszkód, by pytania wykorzystać do zaplanowania konferencji czy homilii.

Pytania te nawiązują najpierw do naszego codziennego postrzegania pewnych sytuacji, a następnie zachęcają do zweryfikowania, co powinniśmy zmienić i zaplanowania, jakie kroki podjąć w tym kierunku.

Czytaj także >>> Serial „1670“, śmieszkowanie ze wszystkiego, co święte

Reklama

Ćwiczenia duchowe

Nieco inny charakter mają ĆWICZENIA DUCHOWE. To propozycje 7 krótkich zadań, które mają na celu skonfrontowanie się z cechami, które podziwiamy w św. Józefie. Jak wykonywać te ćwiczenia? Warto postarać się o wykonywanie jednego ćwiczenia w jednym dniu. Nie ma konieczności “przechodzenia” ich po kolei. Każde z nich proponuje nieco inną aktywność, stąd warto dopasować wybrane ćwiczenie do codziennych obowiązków.

Zarówno pytania jak i ćwiczenia duchowe są sformułowane tak, że można po jakimś czasie znów do nich wrócić. Może się okazać, że za jakiś czas na pytania odpowie się inaczej niż za pierwszym razem, a ćwiczenia pokażą kolejne przestrzenie, nad którymi warto pracować.

Mamy nadzieję, że lektura tego e-booka będzie niezwykłym spotkaniem z postacią św. Józefa i początkiem nowych, pięknych duchowych przeżyć!


KUP MODLITEWNIK ŚW. JÓZEFA TUTAJ >>>

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę