Nasze projekty

Spotkanie z Witkiem Wilkiem w Łagiewnikach

Najbliższa „Łagiewnicka 22”, czyli comiesięczne spotkanie młodych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, odbędzie się 22 lutego br. Będzie to wyjątkowe spotkanie, bo przydanie dokładnie w dniu 87. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego.

22 lutego to dla Łagiewnik szczególny dzień – rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie. Tego dnia w 1931 r. Faustyna usłyszała od Jezusa polecenie: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie”. Obraz miał być namalowany pędzlem i czczony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

W nawiązaniu do tej daty siostry zainicjowały cykl spotkań o nazwie „Łagiewnicka 22”. Był to jeden z elementów przygotowania do Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku. Po ŚDM spotkania jednak kontynuowano, ponieważ młodzi ludzie nadal chcieli się razem modlić.

Każda „Łagiewnicka 22” to okazja do rozmowy z ciekawymi gośćmi. Wśród nich byli już m.in. abp Grzegorz Ryś, ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Krzysztof Dukielski, o. Łukasz Buksa OFM czy Katarzyna Olubińska.

Reklama
Reklama

22 lutego gościem specjalnym spotkania będzie Witek Wilk – świecki ewangelizator, muzyk, perkusista, prowadzący liczne rekolekcje w Polsce i na świecie oraz założyciel wielu charyzmatycznych wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych

Spotkanie rozpocznie się konferencją o godz. 19:00, po niej odbędzie się uwielbienie, a następnie spotkanie przy herbacie i czas na rozmowę z Gościem. 

Siostry zachęcają, by zaprosić na to wydarzenie znajomych – szczególnie tych, którzy wątpią, cierpią, poszukują, którzy potrzebują Bożej łaski i miłosierdzia.

Reklama
Reklama

os/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite