Nasze projekty

„Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Niedziela Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Pod hasłem „Miłosierdzie nadzieją dla świata” odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach obchody Niedzieli Miłosierdzia. "Będziemy modlić się o pokój w Ukrainie i na świecie" – zapowiada rektor sanktuarium ks. Zbigniew Bielas.

fot. Episkopat News/flickr.com

Święto Miłosierdzia jest wydarzeniem, które zawsze gromadziło w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach tysiące wiernych. Po dwóch latach związanych z pandemią, z ograniczeniami i obostrzeniami, ufamy, że w tym roku wszyscy, którzy zapragną przybyć do Jezusa Miłosiernego, będą mogli to uczynić – mówi ks. Zbigniew Bielas.

Hasłem tegorocznego święta są słowa „Miłosierdzie nadzieją dla świata”, nawiązujące do trwających przygotowań do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, która będzie obchodzona w sierpniu tego roku. Modlimy się o miłosierdzie dla świata, o pokój dla Ukrainy i całego świata – zapowiada ks. Bielas.

Obchody rozpoczną się w sobotę, 23 kwietnia o godz. 20.30 w bazylice Bożego Miłosierdzia nabożeństwem III części Drogi Miłosierdzia „Miłosierdzie darem dla świata”, transmitowanym w TVP3. Potem odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji pokoju. O północy Mszę św. odprawi bp Janusz Mastalski.

Reklama

O 6.00 Mszy przewodniczyć będzie ks. Andrzej Tarasiuk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. O 8.00 Mszę św. odprawi bp Damian Muskus OFM. O 12.30 Mszy św. będzie przewodniczył bp Roman Pindel, a o 16.00 bp Andrzej Jeż.

Przy ołtarzu polowym o 10.00 Mszy św. przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski. Eucharystia, podczas której zostanie poświęcony kolejny Dzwon Nadziei – tym razem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough w Australii, będzie transmitowana w TVP1.

Wieczorem do łagiewnickiego sanktuarium pielgrzymować będzie młodzież. Mszy św. o 18.00 przewodniczyć będzie bp Artur Ważny. Po Eucharystii – koncert ks. Kuby Bartczaka.

Reklama

W kaplicy klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny Msze święte odbędą o 7.00 – przewodniczy bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz o 19.00 – przewodniczy ks. Grzegorz Zembroń, prowincjał Zgromadzenia Księży Saletynów.

Uroczysta Godzina Miłosierdzia zostanie odprawiona w bazylice o godz. 15.00 i transmitowana będzie przez TVP3. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa z bazyliki będą również transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Misericordia na stronie internetowej www.misericordia.eu i sanktuaryjnym kanale na YouTube. Msze święte z kaplicy klasztornej będą transmitowane na stronie internetowej >>>TUTAJ>>>.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę