Nasze projekty

Dzwon Nadziei z Łagiewnik przekazany na Ukrainę. „Tylko w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój”

Dzwon Nadziei przybył do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy na Ukrainie. "Błagajmy Boga o Jego Miłosierdzie, aby to Miłosierdzie rozprzestrzeniło się na naszą diecezję, na nasze rodziny, na całą Ukrainę i na Rosję, aby zrozumieli, że Bóg nie dał przykazania zabijania, ale Bóg dał przykazanie miłości" - mówił w czasie kazania bp Leon Dubrawski.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia/Facebook.pl

Oficjalne przekazanie dzwonu odbyło się w zeszłą niedzielę 2 października w winnickiej parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, która świętowała również swoje 25-lecie. W uroczystości uczestniczył również rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Zbigniew Bielas. Powiedział m.in. „Pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego Miłosierdzia, aby w Tobie Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei”. Łącząc się z udręczoną wojną Ukrainą pragniemy przekazać dla Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Winnicy Dzwon Nadziei – mały znak naszej wielkiej solidarności i modlitwy w Waszej intencji.

W czasie kazania przekazał swoją nadzieję: Życzymy, by w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Winnicy rozniecana była iskra Bożej łaski, by przekazywany był przybywającym do niego ogień miłosierdzia, bo tylko w „Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”. Błagajmy Boga o Jego Miłosierdzie, aby to Miłosierdzie rozprzestrzeniło się na naszą diecezję, na nasze rodziny, na całą Ukrainę i na Rosję, aby zrozumieli, że Bóg nie dał przykazania zabijania, ale Bóg dał przykazanie miłości.

Po mszy świętej s. Irena Maszczycka ze zgromadzenia Sióstr od Aniołów wyraziła podziękowanie polskiemu księdzowi słowami: Kraj, który przytula, pomaga, otwiera swoje domy i zaprasza do swojego stołu, wzywa do siebie błogosławieństwo dla wielu pokoleń.

Reklama

ka, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę