Nasze projekty

Bezdomni otrzymali sto paczek ze słodkościami na Nowy Rok

Dzięki hojności darczyńców i środkom, jakie złożyli na Fundusz Miłosierdzia prowadzony w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w sylwestrowy weekend bezdomni z krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio otrzymali sto paczek z łagiewnickimi słodkościami.

fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia/Facebook.com

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zawieźliśmy do tej organizacji 250 obiadów i ogłosiliśmy akcję „Ciasto dla bezdomnych”. Udało się zebrać kolejne środki i dzięki nim mogliśmy upiec ciasto dla potrzebujących. Cieszymy się, że także ci najbiedniejsi mogą rozpocząć „na słodko” Nowy Rok – mówi ks. Mateusz Wyrobkiewicz.

Jak podkreśla dyrektor Domu Duszpasterskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, świadomość tego, że tak wielu ludzi każdego dnia oczekuje na pomoc, potęguję chęć do działania i czynienia uczynków miłosierdzia.

„Głodnych nakarmić…”

W naszych uszach wciąż brzmią słowa „Głodnych nakarmić…”. W te trudne zimowe dni chcielibyśmy ugotować kolejne obiady i zawieźć tym, którzy na nie czekają. Poza tym już za dwadzieścia dni będziemy obchodzić Dzień Babci i Dziadka – ufundujmy tym, którym nikt nie podaruje prezentu, pyszne, piernikowe serca na te szczególne dni. Razem sprawmy im niespodziankę – zachęca ks. Wyrobkiewicz.

Reklama

Chętni do wsparcia akcji mogą wpłacać datki na Funduszu Miłosierdzia, który działa od kilku miesięcy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Inspiracją do jego powstania były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – ‘wyobraźnia miłosierdzia’ w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie ‘świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr’”.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę