Nasze projekty

Ponad tysiąc osób wzięło udział w Drodze Krzyżowej ulicami Przemyśla

Trasa Drogi Krzyżowej w Przemyślu wiodła spod archikatedry pod Krzyż Zawierzenia na wzgórzu Zniesienie. "Dzisiaj nasza ojczyzna i my sami potrzebujemy wiele dobra. Jeśli jakiekolwiek zło nam zagraża, jesteśmy wezwani, by zwyciężać je dobrem" – powiedział na zakończenie nabożeństwa bp Krzysztof Chudzio.

fot. freepik.com

Czyny miłosierdzia względem duszy i ciała były myślą przewodnią Drogi Krzyżowej, która w czwartek wieczorem przeszła ulicami Przemyśla. Wraz z liczną, liczącą ponad tysiąc osób grupą mieszkańców miasta, w Drodze Krzyżowej wzięli udział duszpasterze na czele z biskupami pomocniczymi: Krzysztofem Chudzio i Stanisławem Jamrozkiem.

Choć nabożeństwo Drogi Krzyżowej się kończy, nie kończy się nasza droga. Sens naszego życia odnajdujemy w zbawieniu, a nie ma innej drogi do zbawienia, jak przez Jezusa Chrystusa – podkreślił bp Chudzio.

Zaznaczył, że podążanie za Chrystusem jest „przezwyciężaniem zła, ale nie w walce, lecz przez dobre czyny”. Dzisiaj nasza ojczyzna i my sami potrzebujemy wiele tego dobra. Jeśli jakiekolwiek zło nam zagraża, jesteśmy wezwani, by zwyciężać je dobrem, jednością z Chrystusem, modlitwą, realizacją przykazania miłości – wskazywał.

Reklama

Przemyski biskup pomocniczy zwrócił uwagę, że obecność na nabożeństwie jest ważnym świadectwem przywiązania do wiary i Chrystusa, które „sobie nawzajem dajemy”. Jest ono dla nas, ale jest też dla świata – zauważył.

ZOBACZ TEŻ: Nocne Drogi Krzyżowe. „Ksiądz z osiedla” zaprasza… pod Most Świętokrzyski

Ponad tysiąc osób uczestniczyło w nabożeństwie

Z kolei bp Stanisław Jamrozek przypomniał, że „miłosierdzie jest piątą Ewangelią”. Starajmy się dobrze czynić, bo wtedy ci, którzy nawet nie czytali Słowa Bożego, będą mogli doświadczyć miłosierdzia i spotkać się z Jezusem – zaznaczył, nawiązując do myśli przewodniej tegorocznego nabożeństwa.

Reklama

W modlitwie uczestniczyło ponad tysiąc osób, w tym rodziny z dziećmi. Trasa Drogi Krzyżowej wiodła z archikatedry na wzgórze Zniesienie, gdzie góruje nad miastem Krzyż Zawierzenia. Upamiętniają on zawierzenie miasta Bożemu Miłosierdziu.

Za przeprowadzenie i oprawę nabożeństwa w tym roku odpowiadała parafia pw. św. Brata Alberta. Natomiast krzyż nieśli na zmianę przedstawiciele przemyskich parafii oraz służb mundurowych.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę