Nasze projekty

Pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem. „W niebie mają lepszy udział przy Miłosiernym Bogu”

"Grób Dzieci Utraconych to zawsze miejsce symboliczne – kawałek ziemi poświęcony im wszystkim" - mówił inicjator powstania Grobu Dzieci Utraconych w Bydgoszczy, gdzie odbyło się złożenie 52 urn z prochami dzieci zmarłych przed narodzeniem.

Fot. Urs van Osch/Pexels

Przy Grób Dzieci Utraconych w Bydgoszczy znajduje się na cmentarzu przy ulicy Wiślanej. W uroczystości organizowane przez miasto, za każdym razem angażuje się zespół związany z diecezjalnym duszpasterstwem rodzin.

Ceremonie na nekropolii poprzedziła Eucharystia w pobliskiej parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, której przewodniczył duszpasterz małżeństw, rodzin i kobiet – ks. Arkadiusz Muzolf. Jesteśmy w tym szczególnym czasie i miejscu, by otaczać rodziny, które straciły najcenniejszy skarb, jakim jest nowe oraz upragnione życie, naszym wsparciem i modlitwą – powiedział kapłan.

ZOBACZ >>> “Często zapominamy, że śmierć to nie koniec”. Poruszające świadectwo utraty dziecka

Reklama

Sami rodzice zaznaczają: ważne jest posiadanie grobu; udział w ceremonii daje okazję do okazania żałoby; to jest ważny etap, by móc podjąć dalsze życie; stratę przeżyliśmy wcześniej, ale dowiedzieliśmy się akurat o tym terminie pogrzebu i postanowiliśmy wziąć w nim udział. Grób Dzieci Utraconych to zawsze miejsce symboliczne – kawałek ziemi poświęcony im wszystkim. Mamy nadzieję, że w niebie mają lepszy udział przy Miłosiernym Bogu – podsumował lekarz Szymon Grzybowski, inicjator powstania grobu.

Jeśli rodzice z różnych względów nie korzystają z prawa pochówku dziecka zmarłego przed narodzeniem, bez względu na czas trwania ciąży, obowiązek ten spoczywa na gminie.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę