Nasze projekty

Niezwykły owoc beatyfikacji Matki Czackiej. „To coś, czego się zupełnie nie spodziewałyśmy”

"Przeżywamy swego rodzaju szok, że Matka jest tak bardzo chciana wśród ludzi, że tak bardzo przemawia świadectwo i przykład osób niewidomych" - mówi s. Radosława Podgórska FSK ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, posługująca w Ośrodku dla Niewidomych w Laskach.

Fot. Archidiecezja Warszawska/Konferencja Episkopatu Polski/G. Gałązka

„Przeżywamy swego rodzaju szok, że Matka jest tak bardzo chciana wśród ludzi”

S. Radosława Podgórska zwraca uwagę na odczuwalne już teraz wielkie owoce beatyfikacji. Mamy poczucie, że Matka jest wśród nas, że jest żywa, że nadal działa, tylko w inny sposób. Jej obecność jako błogosławionej doceniają też pedagodzy i wychowawcy w naszym Ośrodku – podkreśla. Jak zaznacza, młodzież w Laskach jest różna, ale pewna jej część jest niezwykle poruszona beatyfikacją Matki Czackiej; przyjmują ją jako swoją patronkę.

Niezwykłym owocem beatyfikacji jest też wielki wzrost kultu Matki Czackiej i zainteresowanie jej osobą. Jest to coś, czego się zupełnie nie spodziewałyśmy. Przyjeżdża niesamowicie dużo grup. W ciągu ostatnich miesięcy było ich w Laskach ponad tysiąc – z Polski i z całego świata – opowiada s. Podgórska. Przeżywamy swego rodzaju szok, że Matka jest tak bardzo chciana wśród ludzi, że tak bardzo przemawia świadectwo i przykład osób niewidomych – dodaje.

CZYTAJ: Kobieta przesycona blaskiem – Matka Elżbieta Róża Czacka

Reklama

Beatyfikacja wstępem do istotnych wydarzeń

Jak podkreśla, z dzisiejszej perspektywy widać, że wszystkie wydarzenia związane z przygotowaniem do beatyfikacji, były jedynie drobnym wstępem do czegoś naprawdę istotnego, co dzieje się teraz.

W związku z pielgrzymkami i obecnością gości w Laskach zmieniło się wiele od strony organizacyjnej. Trzeba się było np. przygotować do przyjmowania grup i kierowania ich ruchem – zaznacza s. Podgórska. To, że tak wiele się dzieje, jest jednak ważne i miłe – stwierdza.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kaplicy w Laskach sprawowana jest Eucharystia w intencjach za wstawiennictwem Matki Elżbiety a następnie dziękczynna adoracja za jej beatyfikację. W modlitwie uczestniczą siostry franciszkanki ale też bardzo wielu świeckich. Jak stwierdza s. Podgórska, kaplica jest zawsze pełna. Każdego 19 dnia miesiąca Msza św. z intencjami za wstawiennictwem Matki Czackiej odprawiana jest też w kościele św. Marcina w Warszawie. Tam również modli się wiele osób.

Reklama

ZOBACZ: Matki Czackiej „Hymn o Miłości”

KAI,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę