Kara suspensy dla ks. Pawła Wojciecha Maciąga. Komunikat kurii

Lubelska kuria informuje, że od 17 czerwca tego roku ks. dr Paweł Wojciech Maciąg nie może wykonywać czynności kapłańskich oraz nosić stroju duchownego. Powodem suspensy jest nieobyczajne zachowanie duchownego i trwające przeciw niemu postępowania sądowe.

Oświadczenie zostało wydane z powodu aktywności w mediach społecznościowych ks. Pawła Wojciecha Maciąga oraz umieszczania kłamliwych informacji, godzących w dobre imię osób.

„W dniu 17 czerwca 2020 roku Arcybiskup Metropolita Lubelski wymierzył karę suspensy ks. Pawłowi Wojciechowi Maciągowi, kapłanowi archidiecezji lubelskiej. Wcześniej, w dniu 2 grudnia 2019 roku, duchowny otrzymał upomnienie kanoniczne, do którego się nie zastosował” – czytamy w komunikacie.

„Wielokrotnie wywoływane zgorszenie”

Jak podkreśla lubelska kuria, powodem nałożenia kary było wielokrotnie wywoływane zgorszenie w kilku miastach w Polsce, jak również interwencje policji spowodowane skandalicznym zachowaniem duchownego. „W ostatnich dniach Kuria Metropolitalna w Lublinie otrzymała zawiadomienie, że Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ skierowała akt oskarżenia przeciwko ks. Maciągowi do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód na podstawie kodeksu postępowania karnego. Jest to już drugie postępowanie prokuratorskie w sprawie wyżej wymienionego duchownego” – wyjaśniają przedstawiciele archidiecezji lubelskiej.

Reklama
Reklama

Kara suspensy oznacza, że ukarany nie może wykonywać czynności kapłańskich oraz nosić stroju duchownego.

Ks. Paweł Wojciech Maciąg urodził się w Lublinie. Jest doktorem nauk humanistycznych, historykiem sztuki, malarzem, poetą i pisarzem. Studiował m.in. na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Wydział Nauk Humanistycznych i Wydział Teologii) oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Sztuk Pięknych).

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę