Nasze projekty

Zakończono postępowanie wobec byłego świdnickiego proboszcza. Został wydalony z kapłaństwa

Bp Marek Mendyk poinformował wiernych dwóch parafii diecezji świdnickiej o ostatecznej decyzji Papieża Franciszka dotyczącej ich byłego proboszcza.

Fot: Pixabay.com/Senlay

Leszek S. odbywa obecnie karę pozbawienia wolności m.in. za przestępstwa seksualne wobec małoletnich. Decyzją papieża został on wydalony z kapłaństwa.

Biskupi komunikat został odczytany w dwóch parafiach diecezji świdnickiej, gdzie posługiwał obecnie już były ksiądz. Wcześniej biskup osobiście poinformował o decyzji Osoby Skrzywdzone, przekazując im słowa przeprosin, wstydu i wsparcia.
Kościół świdnicki prosi o uszanowanie tych Osób i niekierowanie pytań dotyczących spotkań, których od 2019 roku było kilka, ani szczegółów udzielonego wsparcia.

CZYTAJ>>> Wyżebrana prawda. Sprawa abp. Dzięgi

Reklama

„Bądźmy czujni na sytuacje, które mogą być złem”

O sprawie Leszka S. pisaliśmy w 2019 roku. Zakończone właśnie postępowanie kanoniczne przedłużyło się ze względu na dwuletnie zawieszenie w okresie prokuratorskiego śledztwa (wszczętego wskutek zawiadomienia złożonego przez diecezję) i procesu karnego, a potem przez pandemię i znacznie utrudniony dostęp do osadzonego w zakładzie karnym, któremu trzeba było umożliwić obronę.

Przekazując niniejszy komunikat ze względu na potrzebę prawdy i oczyszczenia w Kościele, powtarzamy apel, który biskup skierował do wiernych w załączonym niżej przesłaniu: „Bądźmy czujni na różne sytuacje i zdarzenia, które mogą krzywdzić i mogą być złem”.

Reklama

KAI,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę