Nasze projekty
Reklama
fot. Priscilla Du Preez / Pexels

Chcesz wiedzieć więcej o Biblii, ale nie masz kogo zapytać? Ta propozycja jest dla Ciebie!

Szkoła Biblijna pozwala poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o Piśmie Świętym. Akademia Katolicka w Warszawie prowadzi rekrutację na to studium do końca września.

Szkoła Biblijna Collegium Joanneum to podstawowy kurs biblijny wprowadzający słuchaczy w teksty Starego i Nowego Testamentu. W ciągu czterech semestrów można poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, z historią jej powstawania, ale także z przesłaniem, jakie niesie dla współczesnego świata.

Wykłady poprowadzą bibliści, profesorowie Akademii Katolickiej, jak i inni uznani bibliści z różnych ośrodków naukowych w Polsce m.in. s. dr hab. Judyta Pudełko oraz ks. dr hab. Marcin Kowalski, prof. KUL.

Pismo Święte to niezwykła księga. To księga, która jest historią miłości Boga do człowieka i do tej miłości, do tej więzi, relacji jest zaproszony każdy i każda z nas – mówi s. Judyta Pudełko. Pismo Święte to moje i twoje życie, w którym mamy budować więzi miłości z Bogiem i drugim człowiekiem – dodaje.

Reklama

Zajęcia odbywają się stacjonarnie przez cztery semestry. W kursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie bez względu na wykształcenie. „Zapraszamy zarówno liderów, animatorów wspólnot chrześcijańskich, jak i osoby poszukujące zrozumienia, jakie jest znaczenie słowa Bożego w ludzkim życiu” – zachęca Akademia Katolicka.

Dla absolwentów szkoły, po dwóch latach poznawania Starego i Nowego Testamentu, Akademia Katolicka proponuje trzeci rok wykładów z wybranych szczegółowych tekstów i ksiąg biblijnych – kurs zaawansowany (tzw. monografy).

Gdzie i kiedy?

Kurs podstawowy spotyka się w soboty, 9 razy w ciągu roku, w godzinach 9.30-17.00. Wykłady odbywają się w siedzibie Akademii Katolickiej, przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie (wejście B).

Reklama

Kurs zaawansowany (wykłady monograficzne) druga grupa spotyka się w soboty, 6 razy w ciągu roku, w godzinach 9.30-17.00. Wykłady odbywają się w siedzibie Akademii Katolickiej, przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie (wejście B).

Szczegóły potrwa do końca września. Szczegóły >>>na stronie internetowej Akademii Katolickiej.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę