Nasze projekty

700 dzieci w rodzinach adopcyjnych dzięki ośrodkowi w Szczecinie

Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Szczecinie ma 20 lat. Dzięki jego działalności udało się znaleźć rodziców dla ponad 700 dzieci

Dyrektor ośrodka Sylwia Flanc-Kowalewska przyznaje, że jest coraz więcej rodziców, którzy zgłaszają się po pomoc, ale jest też lęk. – Myślę, że to jest lęk przed nieznanym, przed dzieckiem, jego historią, to skąd pochodzi, komplikacjami zdrowotnymi, które mogą się przydarzyć w czasie rozwoju dziecka. Jeżeli oswoją te lęki i swój lęk przed tym, czy ja zostanę zaakceptowany przez to dziecko i czy ja się nadaję na tego rodzica i jeżeli znajdą w tym wszystkim równowagę, wtedy się decydują. Jeżeli pogodzą się z wszystkimi formami ubiegania się o posiadania potomstwa, jeżeli mają wewnętrzną zgodę i świadomość, że adopcja to jest rozwiązanie dla nich, wtedy łatwiej jest podjąć im tą decyzję – mówi Flanc-Kowalewska i wskazuje na stres, styl bycia, koncentrowanie się na pracy i odwlekanie w czasie rodzicielstwa jako główne czynniki tego, że małżeństwo nie może mieć swoich biologicznych dzieci.

Procedura starania się o dziecko sprowadza się do weryfikacji czy para spełnia wymogi formalne, są badania psychologiczne, weryfikacja predyspozycji pary, wywiad adopcyjny w miejscu zamieszkania, szkolenie. Uzupełnia się też dokumentację o zarobkach, źródłach dochodu, mieszkaniu czy stanie zdrowia zainteresowanych adopcją.

Reklama
Reklama

Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Szczecinie, który zajmuje się także przekazywaniem dzieci do rodzin zastępczych, wydał także poradnik dla kandydatów na rodziców adopcyjnych.


pk / Szczecin
 
Katolicka Agencja Informacyjna

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite