Nasze projekty

Pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem. Spoczną na cmentarzu w Szczecinie

Pogrzeb Dzieci Utraconych odbędzie się w Szczecinie już po raz trzynasty. Główne uroczystości będą miały miejsce 22 marca na Cmentarzu Zachodnim.

FOT. USER15285612/FREEPIK.COM/FUNDACJA DONUM VITAE - NASZE DZIECI UTRACONE/FACEBOOK.COM

Minęło już 6 lat, odkąd Fundacja Donum Vitae we współpracy z instytucjami miasta Szczecin, utworzyła miejsce pochówku na Cmentarzu Zachodnim. Uroczyście pochowano wtedy 520 ciał dzieci, które zmarły przedwcześnie w wyniku poronienia czy martwego urodzenia. Pierwszy zbiorowy pochówek Dzieci Utraconych w Szczecinie odbył się 26 marca 2018 r.  

PRZECZYTAJ>>> Los dzieci zmarłych bez chrztu. Czy trafiają bezpośrednio do nieba?

25 marca przypada dzień świętości życia. W wielu miastach Polski jest to czas, w którym  z należytą godnością dokonuje się pochówków zbiorowych Dzieci Utraconych – zmarłych w łonie mamy, poronionych lub martwo urodzonych. 

Reklama

22 marca odbędzie się trzynasty pogrzeb Dzieci Utraconych w Szczecinie. O godz. 08:30 w kaplicy na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej w Szczecinie odbędzie się Msza Święta. Po niej nastąpi przejście do Grobowca Dzieci Utraconych, gdzie odbędzie się pochówek. 

Ostatni pochówek Dzieci Utraconych w Szczecinie odbył się 10 października 2023 r. Razem z rodzicami i najbliższymi pożegnaliśmy wówczas 36 dzieci zmarłych przed narodzeniem. 

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę