Nasze projekty

Ośmioletni chłopiec był zakładnikiem Hamasu. Teraz napisał list do papieża. „Jesteś wielkim człowiekiem”

Choć ośmioletni Naveh Shoham został uwolniony po 50 dniach niewoli, to jego ojciec ciągle jest zakładnikiem. "Mam nadzieję, że świat nie zapomni, że on wciąż jest więźniem" - podkreślił chłopiec w poruszającym liście do papieża Franciszka.

fot. bobwilson, cathopic.com/freepik.com (zdjęcie ilustracyjne)

Naveh Shoham został uprowadzony do Strefy Gazy podczas ataku terrorystycznego w izraelskim kibucu Be’eri 7 października. Uwolniono go po 50 dniach niewoli wraz z czteroletnią siostrą, matką, babcią, ciotką i kuzynem. Jak donosi austriacki dziennik „Krone” jego ojciec Tal Shoham, którego los jest nieznany, ma obywatelstwo austriackie.

Naveh szczególnie podkreślił wsparcie papieża Franciszka dla ratowania zakładników. Papież obiecał swoim „żydowskim braciom i siostrom w Izraelu” pomoc na początku lutego, potępił ataki Hamasu i ponownie przypomniał o pozostałych zakładnikach. „Chciałbym podziękować z całego serca” – napisał chłopiec – również za to, że Franciszek zapewnił go, że modli się o ich uwolnienie.

PRZECZYTAJ: Mama Carlo Acutisa: mój syn głęboko wierzył w moc sakramentów

Reklama

„Modlimy się o dobro i uwolnienie mojego ojca”

„Ja również modlę się każdego dnia. W naszym domu mamy mały stolik, który nazywamy «stołem nadziei». Tutaj zapalamy świece i modlimy się o dobro i uwolnienie mojego ojca” – napisał ośmiolatek, który zakończył słowami: „Jesteś wielkim człowiekiem. Proszę, kontynuuj pracę na rzecz uwolnienia naszych rodzin i pokoju”.

W liście Naveh opowiedział o swoich doświadczeniach jako zakładnika. W obliczu niepewności co do losu ojca, jego serce cały czas boli z żalu. „Tęsknię za ojcem i bardzo się o niego martwię” – napisał. Tęskni również za dziadkiem, który został zamordowany w ataku, wraz z ciotką, niepełnosprawnym wujkiem i opiekunem wujka.

ZOBACZ: Globalny różaniec w intencji pokoju na świecie. Ty też możesz dołączyć do modlitwy!

Reklama

Wciąż ponad stu zakładników pozostaje uwięzionych

Ponad 1200 osób zostało zamordowanych i 253 uprowadzonych w Strefie Gazy podczas głównego ataku na Izrael przeprowadzonego przez grupę terrorystyczną Hamas 7 października 2023 r. 105 z nich zostało uwolnionych. Jak dotąd nie ma nowej listy ofiar, a według amerykańskich mediów dziesiątki pozostałych zakładników już nie żyje.

W trakcie izraelskiej ofensywy lądowej Hamas złożył w ubiegłą środę pierwszą ofertę zawieszenia broni, zgodnie z którą wszystkich pozostałych 136 zakładników ma zostać uwolnionych w zamian za czteroipółmiesięczne zawieszenie broni w Strefie Gazy.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę