Nasze projekty

Mama Carlo Acutisa: mój syn głęboko wierzył w moc sakramentów

"Sakrament Eucharystii działa zawsze” - podkreśliła mama bł. Carla Acutisa, dodając za swoim synem, że „gdyby ludzie naprawdę rozumieli znaczenie Eucharystii, kościoły byłyby tak pełne, że trudno byłoby dostać się do środka”.

fot. carloacutis.com

O Eucharystii, która była drogą do nieba jej syna opowiadała w Stanach Zjednoczonych matka bł. Carla Acutisa. Wyznała ona, że jest to bardzo ważne przesłanie dla dzisiejszego świata, w którym coraz mniej katolików wierzy w realną obecność Jezusa w Eucharystii. Najnowsze sondaże mówią, że w USA wierzy w to tylko 50 proc. katolików. „Jest to poważny problem, ponieważ Eucharystia jest centrum Kościoła katolickiego” – mówi Antonia Salzano.

ZOBACZ: Antonia Acutis: To mój syn mnie uratował i przyprowadził do Boga [ROZMOWA]

Bł. Carlo Acutis siłę czerpał z Eucharystii

Matka bł. Carla Acutisa prezentowała w Stanach Zjednoczonych m.in. powstający film zatytułowany „The New Manna”. Ukaże się on w przyszłym roku i opowiada m.in. o cudach eucharystycznych i realnej obecności Jezusa w Eucharystii, wykorzystując w produkcji połączenie akcji na żywo, animacji 3D i wywiadów. Skupia się także na naukowym wytłumaczeniu dziejących się cudów. Antonia Salzano podkreśla, że jej błogosławiony syn głęboko wierzył w moc sakramentów, a szczególną siłę czerpał z Eucharystii. Jak mówi, jest to ważne przesłanie na dzisiejsze czasy, ponieważ „sakrament Eucharystii działa zawsze, niezależnie od świętości kapłana i niezależnie od naszego własnego zapału”.

Reklama

Mówiąc o mocy Eucharystii przypomina, że historia przywołuje postaci ludzi, którzy przez całe lata żyli tylko Eucharystią. Wymienia wśród nich Marthe Robin, Teresa Neumann, bł. Aleksandrinę da Costa, która żyła 14 lat wyłącznie Eucharystią, a św. Mikołaj z Flüe aż 19. Przywołuje też zapewnienie Jezusa: „Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne”.

PRZECZYTAJ: Jako mały chłopiec ofiarował się Matce Bożej z Pompei. Dla Carla Acutisa różaniec był programem na życie!

Pytana, dlaczego wciąż tak trudno wierzyć podkreśla, że podobnie było w czasach Jezusa, a przecież czynił On cuda, przywracał zmarłych do życia, dokonywał niesamowitych rzeczy. Przywołuje też słowa swego błogosławionego syna, że „gdyby ludzie naprawdę rozumieli znaczenie Eucharystii, kościoły byłyby tak pełne, że trudno byłoby dostać się do środka”.

Reklama

Vatican News PL, KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę