Nasze projekty

107 lat temu urodziła się starsza siostra Karola Wojtyły. „Nie znałem jej”

Olga Maria Wojtyła była drugim dzieckiem państwa Wojtyłów. Urodziła się 7 lipca 1916 roku. Jan Paweł II nie poznał siostry, gdyż dziewczynka zmarła zaledwie 16 godzin po narodzinach.

fot. domena publiczna/wikipedia.org

107 lat temu, 7 lipca 1916 roku w Białej (obecnie Bielsko- Biała) przyszła na świat Olga Maria Wojtyła. Była drugi, dzieckiem Emilii i Karola Wojtyłów i zarazem starszą siostrą przyszłego papieża Jana Pawła II. Niestety dziewczynka zmarła zaledwie 16 godzin po narodzinach.

Edmund, najstarszy z dzieci państwa Wojtyłów miał wówczas niespełna 10 lat. Karol Józef Wojtyła urodził się 4 lata później, 18 maja 1920 r. Choć Jan Paweł II nie poznał nigdy swojej starszej siostry, nigdy o niej nie zapomniał.

ZOBACZ: „Nazywaliśmy go czule Ekuś”. Edmund Wojtyła – lekarz, brat świętego

Reklama

Wspominał o niej między innymi już jako papież w czasie swojej wizyty w rodzinnym mieście, 7 czerwca 1979 roku, czy także w swoim „Testamencie”. Pisał wówczas: „W miarę jak zbliża się kres mego ziemskiego życia, wracam pamięcią do jego początku, do moich Rodziców, Brata i Siostry (której nie znałem, bo zmarła przed moim narodzeniem)”.

O rocznicy narodzin Olgi Wojtyły każdego roku przypomina Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II publikując post na swoim facebooku.

pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę