Nasze projekty

Wolność. Wakacyjne rekolekcje z bp. Galbasem [ODCINEK 3.]

– Naiwnością jest sądzić, że życie będzie zawsze spokojne. Niektórzy myślą, że jeśli idzie się za Jezusem, to ma się krzyże, a jak się da z Nim spokój, to ma się spokój. Tak też nie jest. Każdy z nas ma w życiu jakieś krzyże. A wiara daje pewność, że z tym krzyżem nie zostaję sam. Że na drodze, nawet krzyżowej, nie jestem debiutantem, że ktoś tę drogę przede mną przeszedł – mówi bp Adrian Galbas w 3. odcinku wakacyjnych rekolekcji.

Reklama

Odwołując się po raz kolejny do fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza bp Adrian Galbas wyjaśnia, że Jezus zapowiada wprawdzie, że jego świadkowie muszą być gotowi na podjęcie krzyża, ale zaczyna mówić o tym od słów „jeśli chcesz”. – Bóg zbyt nas kocha, żeby miał zlekceważyć naszą wolność i zrobić z nas niewolników. On sam stał się niewolnikiem – mówi w najnowszym odcinku rekolekcji bp Galbas.

Przed każdym odcinkiem rekolekcji warto przeczytać ich przewodni fragment ewangelii:

Gdy raz modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: Za kogo uważają Mnie tłumy? Oni odpowiedzieli: Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. Zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Piotr odpowiedział: Za Mesjasza Bożego. Wtedy surowo im przykazał i napomniał ich, żeby nikomu o tym nie mówili. I dodał: Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie. Potem mówił do wszystkich: Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.

Reklama
Reklama

Łk 9, 18-24

„Rekolekcje wakacyjne” organizuje Pallotti.FM, Sekretariat ds. Apostolstwa Prowincji Chrystusa Króla i Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Prowadzi je bp Adrian Galbas SAC, biskup pomocniczy diecezji ełckiej. Temat rekolekcji, „A Wy – za kogo mnie uważacie?”, to nawiązanie do pytania Jezusa, które postawił swoim uczniom. 7 rekolekcyjnych spotkań to czas, w którym wszyscy mogą zadać sobie to pytanie i znaleźć na nie właściwą odpowiedź.

Reklama
Reklama

Zobacz poprzednie odcinki

Odcinek 1 – Kim jest dla mnie Jezus?

Odcinek 2 – Jak odkryć swoje powołanie?

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite