Nasze projekty

„A Wy – za kogo mnie uważacie?”. Wakacyjne rekolekcje z bp. Galbasem

Wakacje mogą być nie tylko szansą na odpoczynek fizyczny, ale i na regenerację ducha. Okazją do tego są rekolekcje online z bp. Adrianem Galbasem. Rozpoczną się 27 lipca.

Reklama

Wraz z Pallotti.FM, Sekretariatem ds. Apostolstwa Prowincji Chrystusa Króla i Fundacją Misyjną Salvatti.pl na rekolekcje zaprasza bp Adrian Galbas SAC, biskup pomocniczy diecezji ełckiej. Temat rekolekcji, „A Wy – za kogo mnie uważacie?”, to nawiązanie do pytania Jezusa, które postawił swoim uczniom. 7 rekolekcyjnych spotkań to czas, w którym wszyscy mogą zadać sobie to pytanie i znaleźć na nie właściwą odpowiedź. – Szukanie Pana Boga rozpoczyna się od uświadomienia sobie potrzeby Jego obecności w naszym życiu. Ten pierwszy etap otwiera nam Drogi, pozwala w wolności decydować o własnym życiu, czy rozpoznajemy głos Boga i za nim pójdziemy – wyjaśniają organizatorzy rekolekcji

Odcinki rekolekcji nagrywane były w iście wakacyjnej scenerii, na Mazurach. Jak piszą organizatorzy „to właśnie w chwili zatrzymania, odpoczynku znajdujemy czas na zadanie sobie najważniejszych pytań”. – Bardzo wymownym będzie tu szum wiatru, „Strefa Ciszy” i wypłynięcie na głębokie wody czyli podjęcie trudu poznania własnej tożsamości – piszą w zaproszeniu na rekolekcje.

Wakacyjne rekolekcje nie są dedykowane jednej, konkretnej grupie wiekowej. To zaproszenie, jak mówią organizatorzy, do wspólnej wędrówki w nieznane. „Ta niewiadoma to nasza droga – dla każdego inna, indywidualna, osobista – ale prowadzi do wspólnego celu: świętości”.

Reklama
Reklama

Kolejne odcinki będzie można obejrzeć na kanale YouTube Telewizji Pallotti TV, na Facebooku Pallotti.FM oraz na stronie www.pallotti.fm

Tematy odcinków:
27 lipca – Świadomość
3 sierpnia – Droga
10 sierpnia – Wolność
17 sierpnia – Decyzja
24 sierpnia – Pewność
31 sierpnia – Kryzys
7 września – Wspólnota

Stacja7 objęła rekolekcje patronatem medialnym.

Reklama
Reklama

Reklama

os, ah, PallottiFm/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite