Nasze projekty

Jak odkryć swoje powołanie? Rekolekcje z bp. Galbasem [ODCINEK 2.]

Świętość jest pierwszym powołaniem każdego człowieka. - Im bliżej jestem Boga, tym bardziej realizuję swoje powołanie do świętości - mówi bp Adrian Galbas SAC w drugim odcinku rekolekcji wakacyjnych.

Reklama

Jedną z najważniejszych spraw w drodze życiowej jest odkrycie swojego powołania a później współpraca z nim. – Jeżeli mielibyśmy myśleć o tym, jakie są składniki szczęścia, czyli co sprawia, że człowiek jest szczęśliwy, to myślę, że to zasadniczy element – mówi bp Galbas. 

Temat rekolekcji „A Wy – za kogo mnie uważacie?” nawiązuje do pytania Jezusa, które postawił swoim uczniom. Podczas siedmiu spotkań każdy może znaleźć na nie właściwą odpowiedź. Kolejne odcinki będzie można obejrzeć w każdy poniedziałek, aż do 7 września, na kanale YouTube Telewizji Pallotti TV, na Facebooku Pallotti.FM oraz na stronie www.pallotti.fm.

Przed każdym odcinkiem rekolekcji warto przeczytać ich przewodni fragment ewangelii:

Reklama
Reklama

Gdy raz modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: Za kogo uważają Mnie tłumy? Oni odpowiedzieli: Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. Zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Piotr odpowiedział: Za Mesjasza Bożego. Wtedy surowo im przykazał i napomniał ich, żeby nikomu o tym nie mówili. I dodał: Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie. Potem mówił do wszystkich: Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.

Łk 9, 18-24

Reklama
Reklama

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę