Nasze projekty

Dlaczego wybierają kapłaństwo? Wyjątkowy film kleryków [zobacz]

Klerycy rzeszowskiego seminarium nagrali film powołaniowy, w którym odpowiadają m.in. o tym, jak na wiadomość o wstąpieniu do seminarium zareagowali ich bliscy.

fot. WSD Rzeszów/YouTube

„Drogi miłości” to tytuł filmu przygotowanego przez kleryków roku propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, który pokazuje jak młody człowiek może odkryć swoją drogę powołania, w tym powołania do kapłaństwa.

Jak podkreśla ks. Krystian Winiarski, prefekt WSD w Rzeszowie, film rzeszowskich alumnów ma służyć najpierw refleksji nad życiowym powołaniem, które dla chrześcijan jest przede wszystkim powołaniem do świętości. W życie każdego człowieka wpisane jest także powołanie szczegółowe: do małżeństwa, kapłaństwa, życia konsekrowanego, a może do samotności, które też wymaga rozeznania, odkrycia i decyzji, by tą konkretną drogą iść przez życie.

ZOBACZ TEŻ: To pierwsza taka reklama! Klerycy nagrali niezwykły spot

Reklama

Pytania, emocje, rozterki, lęk przed podjęciem decyzji. To wszystko towarzyszy młodemu człowiekowi, który zastanawia się jaką życiową drogę wybrać, czy odpowiedzieć na powołanie, także to do kapłaństwa. O tym chcieli opowiedzieć swoim kolegom klerycy, którzy rozpoczynają swoją formację w seminarium – wyjaśnia ks. Krystian Winiarski.

Twórcy filmu podkreślają, że ich celem była chęć ukazania głębokich emocji, które są związane z odkrywaniem życiowego powołania, jak również radość i spełnienie, które wiążą się z podjęciem konkretnej decyzji. To wiąże się z refleksją nad swoim życiem i planami na przyszłość. Każdy z nas odpowiada sobie codziennie na pytanie, czy jestem na swoim miejscu, czy to jest to czym chcę żyć. I na tym polega czas seminarium i rozeznawania życiowej drogi – mówi Piotr Lęcznar.

Główny bohater filmu Bartłomiej Dziedzic zaznacza, film może być dla jego odbiorców inspiracją w wyborze życiowej drogi. Staraliśmy się pokazać zarówno młodym ludziom, jak i starszym, że nie boimy się otworzyć przed widzami i rzeczywiście pokazać trochę swojego świata, nie tyle zewnętrznego, ale i wewnętrznego – podkreśla alumn.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Powołania 2.0

Film autorstwa alumnów rzeszowskiego seminarium może stać się narzędziem zachęcającym młodych ludzi do modlitwy, refleksji i rozeznawania swojego powołania. Może być także pomocą w odkryciu swojego miejsca w Kościele. Materiał można obejrzeć w serwisie Youtube na kanale WSD Rzeszów.

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę