Nasze projekty

Wspólnota. Wakacyjne rekolekcje z bp. Galbasem [ODCINEK 7]

Jaka jest moja relacja do Kościoła? Gdzie ja jestem? Na wycieraczce, w środku, poza, obok? W kolejnym odcinku rekolekcji bp Adrian Galbas zachęca, aby odpowiedzieć sobie na pytania o wspólnotę, do której należymy na mocy chrztu.

Reklama

– Wspólnota to nie tylko jakieś stowarzyszenie, grupa zainteresowań. Wspólnota oznacza, że jesteśmy dla siebie ważni i połączeni wieloma więzami. Tym podstawowym, który nas gromadzi w te wspólnotę jest chrzest – mówi bp Galbas i podkreśla, że każde powołanie ma miejsce w Kościele, który pomaga im wzrastać. Wszyscy – kontynuuje – powinni czuć się w nim, jak w domu, ale „wiele osób jest zdystansowanych do Kościoła i stoi na nim, jakby na wycieraczce”.

“Rekolekcje wakacyjne” organizuje Pallotti.FM, Sekretariat ds. Apostolstwa Prowincji Chrystusa Króla i Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Prowadzi je bp Adrian Galbas SAC, biskup pomocniczy diecezji ełckiej. Temat rekolekcji, „A Wy – za kogo mnie uważacie?”, to nawiązanie do pytania Jezusa, które postawił swoim uczniom. 7 rekolekcyjnych spotkań to czas, w którym wszyscy mogą zadać sobie to pytanie i znaleźć na nie właściwą odpowiedź.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę