Nasze projekty

Boże Ciało na Twitterze

13 czerwca rozpoczyna się akcja "Boże Ciało na Twitterze", w czasie której biskupi, prezbiterzy, diakoni, ojcowie zakonni i klerycy będą w zwięzły sposób tłumaczyć istotę Mszy Świętej.

Reklama

– Wierzymy, że poprzez wspólne "ćwierkanie" możemy pomóc użytkownikom Twitteralepiej poznać i bardziej zrozumieć tajemnicę Mszy świętej. Można powiedzieć, że w ciągu 7 dni wspólnie napiszemy „twitterowy przewodnik po Bożym Ciele” – wyjaśnia ks. Piotr Studnicki, jeden z inicjatorów akcji. Ksiądz Piotr Studnicki razem z duszpasterzami tworzącymi na Twitterze projekt @duchowni zgromadzili blisko 100 duchownych, którzy w ramach akcji codziennie do 19 czerwca będą publikować krótkie wiadomości na temat poszczególnych elementów Mszy Świętej.

 

  • W piątek 13 czerwca będą one dotyczyły obrzędów wstępnych – znaku krzyża
  • w sobotę 14 czerwca tweety będą o liturgii słowa,
  • w niedzielę 15 czerwca – o chlebie i winie,
  • w poniedziałek 16 czerwca o dziękczynieniu,
  • we wtorek 17 czerwca o ofierze,
  • w środę 18 czerwca o Komunii,
  • a w uroczystość Bożego Ciała na temat rozesłania i misji.

Duchowni będą korzystać z hashtagu #BożeCiało, dzięki temu w łatwy sposób będzie można śledzić wydarzenie. Wszystkie wpisy umieszczane również będą na profilu @duchowni.

Reklama
Reklama

 

@duchowni to inicjatywa utworzona i prowadzona przez kapłanów czterech diecezji (krakowskiej, przemyskiej, włocławskiej i pelplińskiej) oraz jezuitę, dominikanina i franciszkanina. Wcześniej prowadzili wydarzenia takie jak: #TTrekolekcje, maryjna #majówka i adwentowy #budzik. Obecnie ich profil obserwuje ponad 2,2 tysiąca osób.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę