Nasze projekty

Miłosierna 14. Supermoc #9. Miłosierdzie silniejsze niż lęk

Głównym motywem dzisiejszej perykopy ewangelicznej jest pojawiający się lęk. Lęk, który pojawia się u Ciebie i u mnie. Tak wiele lęku zauważamy wokół nas: lęk o pracę, o naukę, o zdrowie, o rodzinę i przyjaciół - i wielokrotnie nie wiemy jak sobie z nim poradzić. Jesteśmy bardzo gadatliwi - dużo o swoich lękach jesteśmy w stanie powiedzieć, ale to nic o dziwo nie zmienia we mnie i w Tobie. Zastanawiałeś się nad tym kiedyś?

Reklama

Żeby stanąć do spotkania z Miłosiernym Ojcem, trzeba się odpowiednio przygotować, potrzeba nam postawy Jezusa, który <<poszedł na górę, aby się modlić>>. Faktycznie, to bardzo trudne, tak ciężko zmobilizować nasze ciało ociężałe współczesnością. Trzeba wyłączyć facebooka, twittera, odłożyć komórkę, wyłączyć telewizor. Czy nie jest to dla mnie za trudne? Przecież zaspokajam swoje potrzeby, a one mnie realizują, mam kontakt ze znajomymi, poszerzam horyzonty, no o co chodzi?

A Bóg?

Czy lęk przed odrzuceniem tych rzeczy nas nie przerasta? Tak bardzo się do nich przyzwyczailiśmy, że szukamy w nich „boga”? Panie Jezu, nie daj nam ulec zatraceniu.

Reklama

Szatan przekonuje, że nic nas nie zgubi, że nie umrzemy, będziemy doskonali i przezwyciężymy wszelkie przeciwności. Jak długo jest nam w stanie fałszować obraz grzechu, przedstawiając go jako obraz dobra? Do czasu.

Kiedy boli dusza. 3 modlitwy o uzdrowienie z depresji

Reklama

Gdzie jest nasza modlitwa, gdzie jest nasze spotkanie z Ojcem, który pojawia się w sztormie naszego życia? Czy chcemy wyciągnąć rękę do Tego, który cały czas na nas czeka z łagodnością i miłością? Czy chcemy nasycić się Jego dobrocią i miłością, którą oferuje nam nieustannie, od wieków, za darmo?

<<Ja jestem. Nie bójcie się.>> Przyszedłem wyrzucić wasze lęki spowodowane manipulacją złego ducha. Mówię do Ciebie po imieniu, wołam Cię synu, córko. Wyciągam do Ciebie rękę by okazać swój Majestat i uwolnić Cię od wszelkiej trwogi.

Porzuć lęk, zwróć się do Pana, a On od razu okaże swoje miłosierdzie. Wszelkie wichry lęku ustaną, najgroźniejsze obawy rozpłyną się. Duch Święty, który uśmierza i prowadzi do miłości miłosiernej będzie Cię prowadzić.

Reklama

Trening #9

Tak jak uczniowie przeprawiali się przez wichry i sztormy, tak Ty siedząc w tej łodzi, daj się prowadzić Bożemu Duchowi. On z Tobą jest, uświadom sobie tylko Jego obecność, a przejdziesz przez wzburzone lękiem życie. Bóg Miłosierny ukoi wszelki Twój lęk.


Mateusz Czerwiński, kleryk III roku WSD w Pelplinie

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę