Nasze projekty
Fot. Wikipedia/S Gaudia Skass,Facebook

Sposób św. s. Faustyny na kryzysy

Czy zdarza Ci się szybko tracić zapał? Rozczarowywać się? Wycofywać się? „… a miało być tak pięknie!”. O sposobach na, jaki stosowała św. s. Faustyna opowiada s. Gaudia Skass w kolejnym odcinku cyklu podcastów “Zeszyty Miłości Pełne”.

Reklama

Helena Kowalska (późniejsza Faustyna) przez całe życie marzyła o życiu zakonnym, a chciała uciec ze zgromadzenia już po… trzech tygodniach! Brzmi jak serial? Możliwe, ale kto z nas nie ma takiej „serialowej” historii w swoim życiu?

Jak podejmować decyzje? Jak radzić sobie z kryzysami? Kolejne fragmenty „Dzienniczka” św. s. Faustyny komentuje s. Gaudia Skass w cyklu “Zeszyty Miłości Pełne”.

CZYTAJ>>> Bóg mówi do „przeciętnych Kowalskich”. Siostry zapraszają do wspólnego czytania „Dzienniczka” s. Faustyny

Reklama

Dlaczego wycofujemy się ze swoich decyzji?

Jesteśmy entuzjastami jakiegoś pomysłu albo czegoś więcej, czyli zapalamy się w miłości do kogoś, wchodzimy szybko w relację. I co? I tak szybko, jak się rozpaliliśmy, tak szybko to wszystko w nas się robi chłodne, letnie i w ogóle obumiera. I się wycofujemy i koniec.

Chociaż czasami niektóre te procesy trwają latami – latami się przygotowujemy do jakichś relacji. Latami trwa jakieś spotykanie się, narzeczeństwo, wchodzicie w małżeństwo i potem przychodzi pierwszy kryzys, drugi kryzys. Czasami do drugiego już nie dochodzi, bo po pierwszym jest rozwód – komentuje s. Gaudia.

CZYTAJ>>> „Im więcej naśladuję Matkę Bożą, tym głębiej poznaję Boga”. Św. s. Faustyna i lekcja od Matki Bożej

Reklama

Siostra Faustyna zanim zrezygnowała ze swoich planów zrobiła tę jedną, ważną rzecz

Siostra Faustyna, jeszcze Helena, jest jakoś zmuszona przez sytuację życiową, żeby wytrzymać to napięcie i na szczęście gdzieś tutaj w niej pracuje już ta mądrość Boża,
idzie się w końcu dziewczyna zapytać Jezusa, co Jezus na to? Czy ten jej plan na zmianę drogi życiowej, to jest też Jego plan? To jest super ważne.

Za każdym razem, kiedy przyjdzie Wam jakaś myśl o tym, żeby zmienić plany, zmienić to miejsce życiowe, gdzie jesteście, to są takie ważne rzeczy, o których mówimy. Faustyna chce zmienić miejsce docelowe życia. Chcę iść do innego Zgromadzenia. Tutaj możemy porównać, że chcesz zmienić „obiekt” swojego zainteresowania romantycznego, nie ten chłopak, tamten chłopak, nie ten mąż, tamten mąż, nie daj Boże, aż tak ekstremalnie.

ZOBACZ>>> Prosta praktyka kontemplacji, którą stosowała s. Faustyna

Reklama

Ale nawet rzeczy niezwiązane z relacjami. Może to być związane z pracą, ze szkołą. Większe życiowe decyzje, przeprowadzka, to są duże rzeczy, które są bogate w różne konsekwencje. Zobaczcie, czy przy tych decyzjach my sobie dajemy czas na to, żeby opadły emocje i żeby zapytać na spokojnie Pana Boga w modlitwie, co Ty na to? Czego Ty chcesz?

Jezus uczył św. Faustynę bycia wytrwałym w swoich postanowieniach. W jaki sposób? W tym odcinku pojawia się także drugi wątek: życie po śmierci – czyściec. Helena ma niezwykłe poznanie tej rzeczywistości. Posłuchaj!

zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę