Nasze projekty
fot. POLSAT/YouTube (print screen)/Archiwum prywatne Edyty Golec | Fot. Beata Bojda (stylizacja) Joe Zawada (Fotografia)/marcinkwasnyofficial/Instagram/Salveyv/Youtube.com/Wojownicy Maryi/YouTube.com

10 polskich gwiazd, które nie wstydzą się swojej wiary. Co mówią o Bogu?

"Nie myślcie, że Kościół to jest tylko obciach i przeżytek" - mówił Muniek Staszczyk w rozmowie ze Stacją7. Ale gwiazd, które nie wstydzą się mówić o swojej wierze jest znacznie więcej.

Reklama

W rozmowie ze Stacją7 o swojej wierze opowiedzieli ostatnio m.in. Marcin Kwaśny oraz Edyta Golec. Wybraliśmy 10 znanych osób, które podzieliły się doświadczeniem swojej wiary.

Marcin Kwaśny

Znany aktor, odtwórca roli księdza w filmie „Powołany” oraz „Powołany 2”, przyznał w rozmowie z Niedzielą: Byłem antykatolikiem i antyklerykałem. Bóg dał mi łaskę wiary. W rozmowie ze Stacją7 powiedział: Kiedy nie wierzyłem, liczyłem mocno na siebie, na własne możliwości. Teraz tak nie jest, zmieniła się ta perspektywa, liczę na Boga, który jest najlepszym Ojcem i się troszczy i że On wiele rzeczy za mnie załatwi. Często mówię: “Jezu, Ty się tym zajmij”, bo mnie pewne rzeczy przerastają

NASZ WYWIAD: Marcin Kwaśny: Często mówię: “Jezu, Ty się tym zajmij”

Reklama

Muniek Staszczyk

Lider zespołu T.Love w rozmowie ze Stacją7, zapytany o to co chciałby przekazać młodym, podkreślił: Nie myślcie, że Kościół to jest tylko obciach i przeżytek. Nikt nikogo nie przymusza do Chrystusa, jesteście wolni, ale spotkanie Go może być momentem przełomowym dla Was!

CZYTAJ: Muniek Staszczyk: „Kumplostwo” z Chrystusem to najlepsza propozycja

Sławomir Zapała

Znany z poczucia humoru oraz piosenek, które zapadają w pamięć milionów Polaków, Sławomir Zapała jest również osobą bardzo wierzącą. Wiara pomaga mi w życiu – przyznał.

Reklama

Myślę, że czasem za dużo mówi się o ludziach w Kościele, a za mało o samym Bogu. A jeżeli skoncentrujemy się właśnie na Nim, to łatwiej nam będzie zrozumieć i pojąć to, co się dzieje. Ludzie, którzy budują Kościół, są słabi, grzeszni i błądzą. Nie należy jednak zapominać, że są wśród nich też wspaniałe jednostki – powiedział.

SPRAWDŹ: Sławomir Zapała: Wiara pomaga mi w życiu

Joanna Kulig

Znana aktorka jest od 15 lat w związku małżeńskim z Maciejem Bochniakiem, z którym doczekała się syna. Joanna Kulig przyznała w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim, opublikowanej na łamach książki „Aktorki. Odkrycia, że spotkanie z Maciejem było dla niej znakiem Opatrzności.

Reklama

Jestem osobą wierzącą, dlatego myślę, że Opatrzność nad nami czuwała, że się odnaleźliśmy, że trwamy przy sobie – powiedziała.

ZOBACZ: Joanna Kulig o swoim małżeństwie: Opatrzność nad nami czuwała, że się odnaleźliśmy

Roksana Węgiel

Już wielokrotnie młoda wokalistka wspominała o tym, że jest wierząca i nie wstydzi się wartości, które wyznaje. Wszystko, co mam w życiu, zawdzięczam Bogu – mówiła Roksana Węgiel w rozmowie z pomponik.pl.

Niedawno na Instagramie przyznała również, że co niedzielę chodzi na mszę świętą. „Od ponad pół roku uczęszczam do wspólnoty Franciszkanów na cudowne Msze i przepiękne kazania. Poznałam tam wspaniałych, zaangażowanych ludzi, którzy w piękny sposób pełnią służbę bożą” – napisała.

Edyta Golec

Żona jednego z braci Golców przyznała w rozmowie ze Stacją7: W naszej rodzinie Bóg jest Kimś bardzo ważnym, wiara jest bardzo ważna. Nasze dzieciaki wyrosły w tym tak, jak w klimacie muzyki.

My o swoim stosunku do Pana Boga mówimy w swoich piosenkach. Każdy, kto zna Golec uOrkiestrę, słucha piosenek, może się wyczuć i się domyślić, że Pan Bóg jest dla nas ważny – mówiła.

NASZ WYWIAD: Edyta Golec: W naszej rodzinie Pan Bóg jest bardzo ważny

Wojciech Modest Amaro

Znany restaurator Wojciech Modest Amaro bardzo chętnie opowiada o swoim nawróceniu, który – jak podkreślił w jednym z wywiadów – „jest gwarantowany dla każdego, kto jest ochrzczony”. Nie ma prawdziwego nawrócenia bez spowiedzi św. Nie jest to możliwe – mówił w rozmowie z Niedzielą.

W sakramencie spowiedzi spotykamy samego Boga. Jest to również przestrzeń na ziemi, do której szatan nie ma dostępu. Tam siedzi Chrystus. Nie ksiądz, który sam nie jest święty ani może nawet miły – podkreślił.

WIĘCEJ: Wojciech Modest Amaro: bez spowiedzi nie ma prawdziwego nawrócenia

Rafał Brzozowski

Rafał Brzozowski nigdy nie ukrywał, że jest bardzo wierzący. Chciałbym wam jeszcze powiedzieć ważną rzecz, odmawiajcie różaniec. Wiem co mówię, bo sam miałem dużo problemów w życiu i nowenna pompejańska mnie uratowała – mówił młodym podczas spotkania w Głuszycy.

ZOBACZ: Rafał Brzozowski: odmawiajcie różaniec, nowenna pompejańska mnie uratowała

Marcin Mroczek

Do sięgnięcia po różaniec w czasie akcji „Różaniec do granic” zachęcał również aktor Marcin Mroczek. Różaniec jest wytchnieniem, nadzieją, orężem, miłością, nadzieją, dziękczynieniem. Nie ma jednej definicji różańca, ale wiem, kiedy po niego sięgać. Wtedy, kiedy w moim życiu dzieje się coś wyjątkowego lub gdy nie radzę sobie sam ze sobą – mówił.

Cezary Pazura

W tej samej akcji uczestniczył również aktor Cezary Pazura, który przez pewien czas żył poza Kościołem, ale przyszedł moment nawrócenia.

Miłość nie ma granic. I o Miłość zawsze się modlę na moim ukochanym, drewnianym różańcu. Różaniec nie ma początku ani końca; może być trójkątem, kołem. Mówią, że miłość to jest broń. Choć w słowie broń zawiera się to, że się bronisz, ale tak naprawdę broń człowiekowi służy do atakowania drugiego człowieka. Dlatego wolę mówić, że różaniec jest moją tarczą, dzięki której spotykam się z Matką Bożą, dzięki któremu mam porozumienie z całym światem – mówił.

ZOBACZ: Cezary Pazura: wierzący się nie lęka

aleteia.pl, niedziela.pl, pomponik.pl/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę