Nasze projekty

Biblia wg ks. Pawlukiewicza: Bóg daje prawo

Zasady, prawa i obowiązki, których należy przestrzegać, mają pomóc doprowadzić nas do celu. A celem jest Chrystus, zjednoczenie i zbawienie w Nim.

Reklama

Dlatego Pan Bóg dał nam prawo, żebyśmy ocaleli, żebyśmy nie narobili głupot. Żebyśmy zachowali jasność spojrzenia i zgodną z prawdą moralną ocenę uczynków człowieka i postaw człowieka.

Ilu ludzi odeszło od Kościoła, bo przeszkadzały im zasady, narzucone obowiązki i prawa. Wolą żyć bez ograniczeń, po swojemu. A to właśnie te prawa, które daje Kościół są prawdziwą pomocą, wskazówkami. Bardzo często wypełnianie ich wiąże się z wyrzeczeniami i ciężką pracą, ale jeśli mają nas bezpiecznie doprowadzić do celu, to czy nie warto? Naszym celem jest Chrystus. To do Niego zmierzamy i od nas zależy, jaką drogę obierzemy. O wypełnianiu prawa, mądrych wyborach i konsekwencjach, w szóstym odcinku serii “Biblia według ks. Pawlukiewicza” realizowanej przez Radio Warszawa:

Reklama
Reklama

„Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza” to autorski wybór tematyczny fragmentów audycji “Księga” emitowanych na antenie Radia Warszawa. Audycja nagrywana z Pawłem Kęską i ks. Pawlukiewiczem w latach 2014-2017, zawierała komentarze do niedzielnych czytań biblijnych.

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w każdą niedzielęponiedziałekśrodę i piątek na kanale YouTube Radia Warszawa oraz na portalu Stacja7.pl.

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę