Nasze projekty

Ojciec Szustak u Franciszka? „Chcę mu wbić na chatę”

Podczas swojej pieszej pielgrzymki do Ziemi Świętej, w którą wyruszy po Wielkanocy o. Adam Szustak, chce przejść przez Rzym i poprosić o osobiste spotkanie z papieżem Franciszkiem oraz specjalne błogosławieństwo dla siebie i swoich słuchaczy na "Languście na Palmie".

Reklama

Zapowiedź znalazła się w trzysetnym – jubileuszowym odcinku „Niecodziennego vloga”, którego ojciec prowadzi na YouTube w ramach kanału Langusta na Palmie. O. Adam odpowiedział w tym vlogu na szereg zadanych mu wcześniej przez widzów pytań dotyczących jego samego i jego różnych planów. Jeden z widzów zadał pytanie dotyczącej zapowiedzianej wcześniej pieszej indywidualnej pielgrzymki pokutnej, w jaką o. Adam ruszy po Wielkanocy do Ziemi Świętej. Zapytał, jaką trasą będzie szedł dominikanin i czy będzie to Syria. W odpowiedzi usłyszał, że na pewno nie będzie to Syria z powodu trwającej wojny i że do Jerozolimy o. Adam chce wejść od strony Cypru, na który popłynie promem z Włoch. 

– Chciałbym przejść przez Rzym i wbić na chatę do papieża Franciszka, chciałbym się z nim chwilę spotkać i porozmawiać oraz poprosić by mnie pobłogosławił, a przeze mnie i Was – powiedział o. Adam. 

Podkreślił, że cała pielgrzymka będzie jego osobistą pokutą i właśnie dlatego nie ujawni ani kiedy dokładnie wyrusza, ani z jakiego miejsca w Polsce. – Na ten czas naprawdę zniknę, nie będzie to żadne wydarzenie medialne i proszę żebyście to potraktowali poważnie – powiedział odnosząc się do osób zgłaszających chęć pielgrzymowania wraz z nim. Piesza pielgrzymka ma zająć mu 3,5 miesiąca. 

Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite