Nasze projekty

Scena 13: Wstań i uchodź do Egiptu

On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda.

Reklama

Scena z życia Maryi: 

Gdy oni oddalili się, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić». On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: Z Egiptu wezwałem Syna mego. 

(Mt 2,13–15)

Reklama

Scena z życia Edyty:

Był rok 1999. Edyta stała w kolejce do Konsulatu USA po wizę turystyczną. Wiedziała, że wylatuje na dłużej. Nie była jednak świadoma tego, że ucieka od małomiasteczkowego stylu życia, którego była integralną częścią i które kochała.

Stojąc w kolejce, widziała nerwowe zachowania ludzi, którzy również czekali na przepustkę do lepszego świata. Zaczęło do niej powoli docierać, że decyduje się na coś, o czym nie ma pojęcia. Zaczęła się modlić do Dobrego Ojca, by sam wziął sprawy w swoje ręce: jeśli rzeczywiście ma coś dla niej przygotowane tam, po drugiej stronie Atlantyku, to niech dostanie tę wizę, jeżeli zaś emigracja ma być rujnującym doświadczeniem, to niech wiza zostanie przyznana komuś innemu. Otrzymała wizę.

Miesiąc po przylocie do Stanów poznała swojego przyszłego męża, po dziewięciu miesiącach była już szczęśliwą mężatką. Życie jednak na miejscu okazało się twarde i pozbawione lukrowanej filmowej otoczki, nieatrakcyjne i trudne do zaakceptowania. Emigracja była jak śmierć.

Reklama

Przez kolejne lata umierało w niej to, z czego chciał oczyścić ją Bóg. Nie rozumiała bolesnego procesu i z całych sił starała się temu przeciwdziałać. Pocieszała się płytkimi przyjaźniami i zakupami. A Bóg robił swoje, stwarzał wszystko nowe, stwarzał ją na nowo.

Modlitwa:

Matko, Pocieszycielko strapionych, módl się za tymi kobietami, które nie mogą znaleźć bezpiecznego miejsca na ziemi, które nie potrafią pogodzić się ze swoim losem. Spraw, aby otworzyły swoje serca na łaskę, która płynie z Serca Twojego Syna.

Reklama

 

 


Scena 12: Twoją duszę miecz przeniknie

Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: (…)

A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu


 

Scena 14: Dziecię zaś rosło

Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością,

a łaska Boża spoczywała na Nim


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę